مدیرکل بنیاد شهید یزد: مناسب‌سازی معابر برای تردد جانبازان مورد توجه قرار گیرد

یزد- ایرنا - مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد گفت: مناسب سازی فضا در برخی شهرها و ورودی تعدادی از مکان‌های عمومی و دولتی استان برای تعدادی از جانبازان که از لحاظ تردد مشکل دارند، نیازمند توجه بیشتری است.

چهارم شعبان‌ میلاد با سعادت قمربنی هاشم حضرت عباس (ع) در تقویم رسمی کشور به عنوان روز جانباز نامگذاری شد و آن حضرت فرزند امام اول شیعیان و اسطوره وفاداری است که در سال ۲۶ هجری قمری در خانه حضرت علی(ع) و ام‌البنین دیده به جهان گشود.

حجت الاسلام عباس زارع روز یکشنبه به مناسبت روز جانباز در گفت و گو با ایرنا افزود: در این مورد هرچند در 21 شهر استان برای رفع مشکل آنها کارهایی انجام شد ولی به هیچ وجه کافی نیست و مشکلات رفت و آمد تعدادی از آنها هنوز به قوت خود باقی است.

به گفته وی مناسب‌سازی معابر ، اداره ها ، نهادها و بانک‌ها برای تردد راحت جانبازان جزو نیازها و مطالبات اصلی آنهاست که پیگیری و اقدام مناسب مسوولان را می‌طلبد.

این مسوول به آمار جانبازان استان اشاره کرد و گفت: هم اکنون ۹ هزار و ۶۰۰ جانباز زیرپوشش این نهاد هستند که از این تعداد سه هزار و ۸۷۵ نفر آنها، جانبازان کمتر از  ۲۵ درصد هستند.    

زارع همچنین جانبازان قطع نخاعی زیرپوشش را ۲۲ نفر ذکر کرد و از فعالیت تنها آسایشگاه  نگهداری آنها خبر داد که نسبت به ارائه خدمات درمانی مورد نیاز آنها فعالیت دارد.

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار جمعیت، سه هزار و ۸۵۰ شهید به جمهوری اسلامی تقدیم کرد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =