برکناری امام جماعت مسجدی در عربستان به دلیل درخواست آزادی زندانیان

تهران- ایرنا- مقام های سعودی امام جماعت مسجد قبا واقع در شهر مدینه منوره را به دلیل آنکه خواستار آزادی شماری از زندانیان این کشور به خاطر شیوع ویروس کرونا شده بود، برکنار کردند.

به نوشته روز شنبه روزنامه القدس العربی، صالح المغامسی امام جماعت مسجد قبا جمعه شب در توییتی نوشته بود: ما در این روز فرخنده به خادم حرمین شریفین و به خودمان به خاطر موفقیت در برگزاری اجلاس سران گروه ۲۰ تبریک می‌گوییم و اضافه می‌ کنم که از جمله عوامل رفع بلا، سه چیز است: پناه بردن به خدا و استغفار، احسان به فقرا و عفو و بخشش (در صورت امکان) خطاکاران زندانی.

بر اساس این گزارش، وی سپس توییت پیشین خود را پاک کرد و در توییتی دیگر با عذرخواهی نوشت: پس از اندکی تأمل فهمیدم که با توییتم موافق نیستم. منظور من عفو زندانیانی است که جرایم کوچک داشتند همان گونه که عرف عربستان در ماه مبارک رمضان است؛ اما صاحبان جرایم سنگین، باید دوره قانونی محکومیت خود را سپری کنند. اما برخی از این توییت با سوء نیت تلاش کردند که آن را علیه میهنم استفاده کنند، اما می‌ گویم از این بدخواهی شما تنها ضرر نصیبتان می‌ شود.

به دنبال آن، سلیمان الرحیلی از شیوخ نزدیک به مقام های سعودی روز شنبه در توییتی از عبداللطیف آل الشیخ وزیر امور اسلامی عربستان به دلیل اینکه او را به عنوان امام جماعت مسجد جامع قبا انتخاب کرده تشکر کرد.

دولت عربستان به ویژه پس از روی کار آمدن بن سلمان در ۲ سال اخیر، اقدامات شدیدی علیه نویسندگان و فعالان مدنی انجام داده و ده‌ها نفر از روحانیون، شاهزادگان، نویسندگان، شعرا و فعالان مدنی و مذهبی را به بهانه اقدام علیه امنیت این کشور بازداشت و تاکنون شماری از آنان را به اعدام محکوم کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =