سارق زورگیر با تعقیب و گریز در خیابان سبلان به دام پلیس افتاد

تهران- ایرنا- جانشین پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: یک نفر سارق زورگیر توام با تیراندازی در محدوده خیابان سبلان خبر دستگیر شد.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس تهران بزرگ، سرهنگ" داود فرد" در این باره اظهار داشت: در ساعت ۵ عصر هفتم فروردین امسال، اکیپ واحد گشت پلیس آگاهی حین گشت زنی در خیابان سبلان به یک دستگاه خودروی پراید سفید رنگ به شماره پلاک( *۱ص۶ ایران۸۸ ) به همراه سه نفر سرنشین که با سرعت سر سام آوری در حال حرکت بودند برخورد می کنند.

وی افزود: در همین حین واحد گشت، شخصی را که از ناحیه صورت و دست ها دچار جراحت شده را مشاهده می کنند که گفته است" جراحت با ضربات شمشیر از سوی افراد ناشناس سرنشینان یک دستگاه خودروی پراید سفید رنگ که اقدام به سرقت اموالم کردند، اتفاق افتاده است. "

 فرد ادامه داد: بلافاصله واحد گشت بدنبال خودروی می رود که پس از مشاهده و استعلام از مرکز فرماندهی و کنترل پلیس آگاهی مشخص می شود که با این خودرو سرقت شده است.

وی با اشاره به جزئیات تعقیب و گریز بیان داشت: راننده خودرو مسروقه با دیدن گشت پلیس فرار می کند و کارآگاهان به تعقیب خودرو می روند که راننده خودرو مسروقه توجهی به علائم و فرمان پلیس نمی کند سپس با افزایش سرعت و حرکات مارپیچ و ایجاد رعب و وحشت برای شهروندان وارد خیابان های فرعی شده و با برخورد عمدی با خودروهای عبوری و ایجاد تصادف در یک فرصت دو سرنشین خودرو  خود را به بیرون پرتاب کرده و راننده خودرو مسروقه به فرار خود ادامه می دهد.

جانشین پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: سراکیپ واحد گشتی به منظور جلوگیری از حوادث احتمالی و متوقف کردن خودرو با رعایت قانون بکارگیری سلاح اقدام به شلیک یک تیر به سمت لاستیک کرده و خودرو مسروقه در خیابان مدنی بر اثر ترکیدگی لاستیک عقب و برخورد با خودرو پژو ۴۰۵ متوقف شده و راننده به هویت مهران ۳۰ ساله دستگیر می شود.

وی اضافه کرد: در بازرسی از خودرو مسروقه یک قبضه شمشیر، یک قبضه نیمچه و چاقو و ابزار آلات سرقت کشف و منتقل می شود.

 فرد بیان داشت: با توجه به دستگیری راننده خودرو مسروقه و اعتراف به سرقت زورگیری به اتفاق همدستان متواریش در ادامه مشخص شد مهران دارای ۱۰ فقره سابقه کیفری در جرائم سرقت خودرو، موتورسیکلت، لوازم خودرو و مواد مخدر در سال های اخیر بوده است، متهم با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضایی در جهت دستگیری همدستان متواری و کشف سایر جرایم احتمالی در اختیار کارآگاهان اداره دوم پلیس آگاهی قرار گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =