کرونا موجب کاهش ۹۷ درصدی مسافران کردستان شد

سنندج - ایرنا - معاون راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: کرونا باعث کاهش ۹۷ درصدی تردد مسافر از طریق پایانه‌های حمل و نقل عمومی این استان شده است.

سید عبدالرحمن حسینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون بدلیل گسترش شیوع این ویروس در تمام شهرها رغبت مردم برای استفاده از وسایل عمومی و حمل و نقل بین شهری برای انجام سفر کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه طرح حمل و نقل عمومی مسافر از ۲۵ اسفند سال ۱۳۹۸ آغاز و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد، افزود: تا روز گذشته در این استان پنج هزار و ۷۹۶ سرویس خودروی عمومی انجام شد که این میزان در مقایسه مدت مشابه سال گذشته از ۶۱ درصد کاهش برخوردار است.

معاون حمل و نقل جاده‌ای مدیرکل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان یادآور شد: با استفاده از این تعداد سرویس ۲ هزار و ۷۷۳ مسافر جابجا شدند که در تعداد مسافران نیز از کاهش ۹۷ درصدی برخوردار شده‌ایم.

حسینی اضافه کرد: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اماکن و پایانه ها در روز چند نوبت گندزدایی و ضد عفونی می‌شود تا مسافرانی که مجبور به تردد هستند دچار مشکلی نشوند.

وی گفت: با توجه به آغاز طرح فاصله گذاری اجتماعی، شرکت‌های حمل مسافر بویژه اتوبوس‌ها اجازه سوار کردن مسافران بیش از ۱۰ درصد ظرفیت خود را ندارند.

استان کردستان درای یک پایانه بار در شهر سنندج و یک پایانه سیمان در شهرستان بیجار و ۷۰ شرکت و موسسه حمل و نقل کالاست، تعداد ناوگان بار طبق آمار ثبتی دارندگان کارت هوشمند پنج هزار و ۶۰۸ دستگاه و تعداد رانندگان بار آن نیز یک هزار و ۱۲۳ نفر است.

این استان دارای ۱۲ پایانه مسافری شامل سنندج، بیجار، قروه و دیواندره هر کدام ۲ پایانه و شهرستان های مریوان، دهگلان، کامیاران و سقز هر کدام یک مورد است.

در این استان ۲۶ شرکت حمل و نقل مسافر، ۱۲ شرکت و موسسه اتوبوسرانی و مینی بوسرانی و ۱۲ شرکت سواری به همراه ۶۷ موسسات و نمایندگی شعبه وجود دارد که ناوگان مسافری آن یک هزار و ۹۳۷ و چهار هزار و ۶۸ راننده مسافر است.

براساس آمار اعلام شده تا روز یکشنبه دهم فروردین ۸۵۰ نمونه آزمایش از افراد مشکوک به کرونا در کردستان گرفته شده که از این تعداد جواب ۴۰۴ مورد آزمایش مثبت و ۴۰۶ مورد هم منفی بوده و جواب آزمایش ۴۵ نفر نیز هنوز مشخص نشده است

طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی کردستان تا ظهر یکشنبه دهم فروردین ۵۱ نفر بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha