طرح فاصله گذاری اجتماعی در ۱۵ نقطه شهر قزوین اجرایی می‌شود

قزوین – ایرنا – رییس پلیس راهور استان قزوین گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، در ۱۵ نقطه از شهر قزوین به مورد اجرا گذاشته شده است.

سرهنگ مهرداد حسن‌پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس از سوی نیروی انتظامی به اجرا گذاشته و براساس آن محدودیت‌هایی برای سفرهای بین شهری از ۸ فروردین ماه همزمان در سراسر کشور، در این استان نیز اعمال شده است.

وی ادامه داد: براین اساس، مسافرانی که طی روزهای اخیر موفق به بازگشت به شهر خود نشده باشند، می‌توانند بدون ورود به شهرهای بین راه، و از طریق جاده‌های اصلی و فرعی به شهر خود مراجعه کنند و از ورود آنها به شهرهای دیگر نیز جلوگیری به عمل خواهد آمد.

سرهنگ حسن‌پور اضافه کرد: تیم‌های پلیس راهور با استقرار در مبادی ورودی مورد نظر و با همراهی نیروهای درمانی که از مسافران ورودی تست تب می‌گیرند، ضمن اجازه ورود به پلاک‌های استان قزوین، از ورود سایر خودروها با پلاک استان‌های دیگر جلوگیری می‌کنند.

وی، جریمه مورد نظر برای رانندگانی که اقدام به بازگشت نکنند را پنج میلیون ریال به همراه یک ماه توقیف خودرو اعلام و افزود: خوشبختانه با توجه به گذشته تنها ۲ روز از اجرای این طرح شهروندان استانی و غیراستانی با پلیس همراهی‌های لازم را به عمل می‌آورند تا جایی که تعداد جرایم اعمال شده برای خودروهای متخلف طی این مدت به اندازه انگشتان دو دست هم نمی‌رسد.

رییس پلیس راهور استان قزوین یادآور شد: پلیس در راستای اجرای این طرح هیچ خلایی در مبادی ورودی و خروجی شهر قزوین ندارد و تیم‌های مستقر به صورت شبانه‌روزی و در نوبت‌های متوالی اقدام به اجرای آن خواهد کرد.

این مسوول انتظامی اضافه کرد: هدف مهم پلیس در راستای اجرای صحیح این طرح آن است تا هیچ نارضایتی را در بین شهروندان ایجاد نکند و خوشبختانه تاکنون نیز با تمکین شهروندان استانی و غیربومی از قوانین موجود، اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در استان قزوین با موفقیت پیگیری می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =