کرونا مصرف سوخت را در کرمانشاه ۵۵ درصد کاهش داد

کرمانشاه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه میزان مصرف بنزین در استان تا ۵۵ درصد  کاهش یافته پیش‌بینی کرد که سیر کاهش مصرف تا پایان طرح «فاصله‌گذاری اجتماعی» بیشتر شود.

محمدابراهیم الهی تبار عصر شنبه در نشست ستاد کرونا استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، با ارایه گزارشی از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی اظهار داشت: از لحظه آغاز این طرح، با همکاری اعضای ستاد کرونای استان، حضور موثر نیروی انتظامی و با تلاش فرمانداران کار با جدیت دنبال شد و در مجموع ۲۳ محور اصلی و ۵۸ محور فرعی در استان مسدودشد.  
به گفته معاون استاندار کرمانشاه؛ در ۲ روز گذشته از طرح فاصله گذاری اجتماعی ۳۷ دستگاه خودرو در استان جریمه و ۳۷ واحد صنفی نیز به دلیل تخلف از این طرح پلمب شدند.
الهی تبار با بیان اینکه هم اکنون وضعیت بازار در استان عادی است برتامین مایحتاج و کالاهای اساسی مردم تاکید داشت و افزود: تاکنون گزارشی از وجود مشکل در مراکز خرید دریافت نشده و ۸۰ درصد اصناف استان نیز به شکل داوطلبانه واحدهای خود را تعطیل کرده اند. 
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه میزان مصرف بنزین در استان تا ۵۵ درصد  کاهش یافته پیش بینی کرد که سیر کاهش مصرف تا پایان طرح فاصله گذاری اجتماعی  بیشتر شود.
الهی تبار در ادامه با اشاره به رضایت خاطر و اقبال اقشار و لایه های مختلف جامعه استان از اجرای این طرح افزود:مردم استان در مجموع استقبال خوبی از اجرای این طرح داشته اند.
معاون استاندار کرمانشاه همچنین با تاکید بر رفع مشکلات عوامل طرح از سوی فرمانداران گفت: با توجه به اینکه حضور اکیپ ها در مبادی ۲۴ ساعته است می طلبد که نمایندگان فرمانداران حضور جدی داشته باشند.
الهی تبار با اشاره به پیش بینی و تدوین طرح ویژه سیزدهم فروردین در ستاد کرونای استان تصریح کرد: از صداوسیما و رسانه ها انتظار می رود که اطلاع رسانی و آگاهی لازم را برای مردم داشته باشند چرا که امسال تمامی بوستان ها مسدود شده و تفرجگاه‌ها نیز پذیرای شهروندان در روز سیزده بدر نخواهند بود.   
به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکنون ۲۰۷ نفر در این استان به بیماری کرونا مبتلا شده اند که ۲۶ نفر از آنان جان خود را از دست دادند.