۱۳ بدر در کرمانشاه ممنوع شد

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه اعلام کرد: براساس تصمیم ستاد مدیریت کرونا استان و به منظور کاهش خطر این بیماری حضور مردم در تفرجگاه‌ها در روز سیزدهم فروردین ماه ممنوع است.

مهرداد سالاری شنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: به منظور کاهش خطر شیوع بیماری کرونا در سطح استان تجمع افراد در تمام تفرجگاه ها و فضای‌های سبز درون و بیرون شهرها در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین ممنوع است.
وی افزود: تمام شهرداری های استان موظف شده‌اند که در فضاهای سبز و اماکن گردشگری اجازه اتراق به مردم ندهند و مسیرهای منتهی به این مکانها توسط پلیس مسدود خواهند شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه عنوان کرد: در حاشیه آزادراه ها و بزرگراه ها نیز تابلوهای توقف ممنوع توسط راهداری، شهرداری و پلیس راهور نصب خواهد شد و به شدت با افرادی که در این ۲ روزه در حاشیه جاده ها توقف کنند برخورد می شود.
سالاری ادامه داد: علاوه بر گشت های انتظامی دوربین‌های شهری نیز بر تردد و توقف خودروها نظارت دارند و در صورت توقف خودروها در تفرجگاه ها و حاشیه راه‌ها اعمال قانون خواهند شد.
وی یادآور شد: همچنین خودروهایی که در این ایام تردد بیش از حد در سطح شهر داشته باشند با کمک دوربین های نظارتی شناسایی می‌شوند؛ در مرحله نخست به آنها تذکر داده خواهد شد و در صورت تکرار برای مالکان خودروها جریمه صادر می شود.
معاون استاندار کرمانشاه اعلام کرد: نیروهای سپاه و بسیج در خروجی تمام شهر های استان مستقر خواهند شد و از خروج افراد از شهرها با جدیت جلوگیری می کنند.
سالاری عنوان کرد: برای اجرای هر چه بهتر این طرح گشت های راهداری محیط زیست میراث فرهنگی بخشداری ها و فرمانداری ها نیز به کمک نیروهای نظارتی خواهند آمد.
وی با بیان اینکه دستگاه قضایی از این طرح حمایت می‌کند، گفت: در صورتی که افراد به توصیه‌های ماموران در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین توجه نکنند برابر قانون با آنان برخورد خواهد شد.
معاون استاندار کرمانشاه در رابطه با کنترل ورود و خروج به روستاها نیز گفت: دهیاران با کمک بسیج ورودی روستا را در این ۲ روز کنترل خواهند کرد و اجازه ورود و خروج را نمی دهند.
سالاری با تاکید بر اینکه دستفروشی در این ۲ روزه ممنوع است، گفت: سرویس های بهداشتی، نمازخانه ها دکه ها و تمام غرفه های عرضه محصولات استان در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین تعطیل خواهند بود.
وی در رابطه با مسیر های طبیعت گردی و کوه پیمایی نیز گفت: در مسیرهای طبیعت گردی نیز گشت های محیط‌زیست و جنگلبانی مستقر خواهند شد و از تردد افراد جلوگیری می کنند.
معاون استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه مردم امسال از برگزاری مراسم باستانی سیزده‌بدر اجتناب کنند، اظهارداشت: در این ایام باید مردم را بیش از پیش به در خانه ماندن و حفظ سلامت خود و خانواده هایشان تشویق کنیم.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در ۲۴ ساعت گذشته با مثبت اعلام شدن تست هشت نفر آمار مبتلایان این استان به ۲۰۷ نفر رسید که ۲۶ نفر از آنان فوت کرده‌اند.

دکتر محمدابراهیم شکیبا روز شنبه ( ۹ فروردین) در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون یک هزار و ۹۲ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری شدند که ۹۵۱ نفر از آنان ترخیص شده اند و اکنون ۱۱۵ نفر بیمار حاد تنفسی در بیمارستان های استان بستری هستند.