تعداد مبتلایان به کرونا در تربت‌جام به ۱۱۹ نفر رسید

مشهد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌جام گفت: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در این شهرستان خراسان رضوی به ۱۱۹ نفر رسید.

دکتر محمد افکار روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون ۱۰ تن از بیماران بستری در بیمارستان سجادیه تربت‌جام بر اثر ابتلا به بیماری کرونا فوت کرده اند.

وی با بیان اینکه جواب آزمایش ۱۰۹ نفر از موارد مشکوک به ابتلای به کرونا در این شهرستان منفی اعلام شده است ادامه داد: ۹۱ نفر از بیماران نیز تاکنون از بیمارستان مرخص شده و در منازل خود قرنطینه و تحت درمان هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌جام گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان سجادیه این شهر بستری شدند و در حال حاضر ۳۴ بیمار مشکوک به ابتلای به این ویروس در بخش عفونی این مرکز درمانی بستری هستند.

افکار افزود: دیر رسیدن جواب آزمایش‌های بیماران مشکوک به کرونا از مهمترین مشکلات پیش روی مبارزه با این بیماری است و در حال حاضر منتظر جواب نهایی ۲۵ نمونه آزمایشگاهی هستیم.

وی ادامه داد: تاکنون افزون بر هفت هزار نفر در شهرستانهای تربت جام و صالح آباد به سامانه خود اظهاری مراجعه و موارد مشکوک از سوی نیروهای درمانی تربت جام پیگیری شده است.

او از اجرای طرح غربالگری در این دو شهرستان خبر داد و افزود: بیش از ۲۰۰ هزار نفر در شهرستان تربت جام و ۴۰ هزار نفر در شهرستان تازه تاسیس شده صالح آباد غربالگری شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌جام خود مراقبتی و رعایت بهداشت فردی را مهمترین اقدام موثر برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ذکر کرد و گفت: همه مردم باید با جدیت به این توصیه توجه ویژه داشته باشند و به آن عمل کنند.

افکار افزود: سه بیمارستان سجادیه، مهر مادر و ارتش در این شهرستان با افزون بر ۱۹۵ تخت مجهز برای پذیرش مبتلایان به بیماری کرونا در نظر گرفته شده است.

شهرستان تربت جام در فاصله ۱۶۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =