مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌غربی به ۶۱۵ نفر رسید

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به ابتلای ۱۸  نفر به بیماری کرونا و جان باختن چهار نفر دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر این بیماری در استان گفت: بر اساس آخرین آمار، از ابتدای شیوع این بیماری در استان ۶۱۵ نفر مبتلا شده‌ و ۵۳ نفر فوت کرده‌اند.

دکتر جواد آقازاده روز شنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ نفر به تعداد مبتلایان و چهار نفر به تعداد جان باختگان بر اثر بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی اضافه شده‌است.

وی اظهار داشت: تاکنون نمونه آزمایشگاهی یک‌هزار و ۶۰۸ نفر مشکوک به بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی دریافت شده که از این تعداد، نتیجه ۶۱۵ نفر شامل ۳۸ درصد مثبت بود.

وی بیان کرد: تاکنون ۳۳۹ نفر از مبتلایان به کرونا در استان که حدود ۵۵ درصد مبتلایان را شامل می‌شوند، بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

به گزارش ایرنا، شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

طبق آخرین آمار، ۳۵ هزار و ۴۰۸ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۲ هزار و ۵۱۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین ۱۱ هزار و ۶۷۹ نفر در کشور بهبود یافته از بیماری کرونا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =