پارک علم و فناوری قزوین برای تولید مواد ضدعفونی کننده وارد میدان شد

قزوین - ایرنا - رییس پارک علم و فناوری قزوین گفت: شرکت‌های پارک علم و فناوری قزوین با هدف پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا وارد میدان شده و به تولید چهار ماده ضدعفونی‌کننده و ماسک بهداشتی اقدام کردند.

مصطفی مافی روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: این مواد ضدعفونی کننده که با الکل و بدون الکل تولید می‌شوند، مناسب برای نوزادان و مصارف دیگر در بازار داخلی استان قزوین توزیع شده‌اند.

وی با بیان اینکه ایران از یک ماه گذشته تاکنون همانند بسیاری از کشورهای دیگر درگیر همه‌گیری بیماری کرونا شده است، اظهار داشت: برخی از شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری قزوین تلاش کرده‌اند با تولید محصولات مورد نیاز برای مقابله با گسترش این بیماری به مردم خدمت کنند.

مافی تشریح کرد: برخی از محصولات این شرکت‌ها قابلیت از بین بردن ۹۹ درصد ویروس‌ها و باکتری‌های مختلف از جمله ویروس کرونا را دارد و ماده موثر این محلول جزو مواد ضد ویروس کرونایی است که توسط مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های اروپا ECDC توصیه می‌شود.

این مسؤول بیان داشت: برخی از محصولات دیگر به لحاظ غیرالکلی بودن یک میکروب کش قوی وسیع الطیفی هستند که حساسیت، خارش، خشکی و آلرژی پوستی ندارند.

رییس پارک علم و فناوری قزوین خاطرنشان کرد: مرکز تحقیقات سپاه صاحب الامر(عج) استان با همکاری یکی از شرکت‌های پارک علم و فناوری قزوین به دریافت مجوز تولید موقت و سه ماهه ماسک ساده از سازمان غذا و دارو شده و اقدام به تولید ماسک سه لایه می‌کند.

چهار واحد صنعتی و ۲۷ کارگاه در قزوین به تولید ماسک پزشکی و معمولی اقدام می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =