خبرهای کوتاه کرونا استان سمنان در نهم فروردین

سمنان- ایرنا- اعلام تعداد مبتلایان کرونا در شاهرود، خالی بودن ۶۰ درصد از ظرفیت تخت‌های بیمارستانی مربوط به کرونا در استان، کاهش ۷۲ درصدی تردد مسافر در جاده‌ها و توزیع ۱۹۵ هزار ماسک از سوی وزارت صمت به شبکه بهداشت و درمان استان از جمله مهم‌ترین خبرهای مربوط به کرونا استان در روز شنبه نهم فروردین بود.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و در اوایل اسفندماه این ویروس به کشور ایران رسید، از ظهر دیروز سه هزار و ۷۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و جمع تعداد مبتلایان قطعی به این ویروس را به ۳۵ هزار و ۴۰۸ نفر رساند. از این تعداد تا به حال ۲هزار و ۵۱۷ نفر  فوت و ۱۱ هزار و ۶۷۹ نفر بهبود یافته اند.

از آغاز شیوع این ویروس در جهان، خبرهای مربوط به آن در صدر اخبار دنیا قرار دارد و  این ویروس با درنوردیدن بسیاری از کشورها،  مکان های عمومی زیادی را در شهرهای مختلف دنیا به تعطیلی کشانده است.

اخبار کرونا استان سمنان در روزی که گذشت:

حبیب‌الله خجسته‌پور جانشین رییس ستاد استانی مقابله با کرونا استان سمنان‌با اشاره به پذیرش بیماران مبتلا به ویروس کرونا در چهار بیمارستان شهرستان‌های تحت‌پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: ۶۰ درصد ظرفیت این بیمارستان‌ها خالی بوده و هنوز تکمیل نشده است و آمار بستری‌های روزانه مبتلایان به کرونا در چهار بیمارستان مختص بیماران کرونایی استان سمنان رو به کاهش است.

*

رضا چمن رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه تاکنون ۷۹ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا از بیمارستان امام حسین (ع) این شهر مرخص شدند، افزود: تعداد مبتلایان قطعی به ویروس در شاهرود با ۱۰ مبتلای جدید در ۲۴ ساعت گذشته کرونا  به ۳۵۰ تن رسید.

*

مظفر محمدخانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت: ۲۶۳ هزار و ۸۹۶ نفر از دهم اسفند ۹۸ تا هشتم فروردین ۹۹ در مبادی ورودی و خروجی این استان توسط امدادگران این جمعیت برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تب‌سنجی شدند که ۲۶۹ نفر از افراد تب‌ سنجی شده در ۳۰ پایگاه غربالگری مستقر در  مبادی ورودی و خروجی استان سمنان مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا بودند که به مراکز بهداشتی ارجاع شدند.

*

احسان منصور کیایی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان گفت: تردد در محورهای مواصلاتی این استان در روز هشتم فروردین جاری با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۲ درصد کاهش داشت و  با توجه به تاکید مسوولین مبنی بر ماندن در خانه، حجم سفرها بسیار کاهش یافت، به طوری که در ۹ محور ورودی استان سمنان در روز هشتم فروردین آمار تردد خوردوها نسبت به سال گذشته ۷۹ درصد کاهش یافته است

*

علی تشنه دل سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ۱۹۵ هزار عدد انواع ماسک از سوی وزارت صمت برای توزیع در اختیار شبکه بهداشت و درمان این استان قرار می‌گیرد؛  این تعداد ماسک از نوع N۹۵ و سه لایه در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی استان برای توزیع رایگان در شبکه بهداشت و درمان قرار خواهد گرفت.

*

احمد ملایری فرماندار شهرستان میامی گفت: راه‌های ورودی شهر میامی به منظور حفاظت از سلامتی مردم و قطع زنجیره گسترش ویروس کرونا به روی مسافران بسته و بر اساس مصوبه قرارگاه پیشگیری و مقابله با کرونا، طرح تشدید کنترل ورود و خروج مسافران آغاز شد.

*

سرهنگ پاسدار محمدحسین تقی‌پور  فرمانده سپاه ناحیه دامغان گفت: عملیات دفاع زیستی با هدف مقابله با ویروس کرونا با شعار لبیک یا حسین(ع)، روز شنبه در ۵۵ نقطه این شهرستان آغاز شد؛  عملیات دفاع بیولوژیک همزمان با روز پاسدار، با حضور پاسداران و بسیجیان سپاه ناحیه دامغان از محل سپاه این شهر با انجام رژه خودرویی آغاز شد.  

*

سرهنگ علی خالقیان معاون اجرایی سپاه قائم (عج) استان سمنان گفت: عملیات استانی دفاع بیولوژیکی سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا با رمز لبیک یا حسین(ع)   در ۴۰۰ نقطه شهری و ۲۰۰ نقطه روستایی استان سمنان از ساعت ۱۰ صبح امروز نهم فروردین آغاز شد.

*

سرهنگ محمد خوشقدم فرمانده سپاه ناحیه شاهرود گفت: در راستای دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی برای مقابله با ویروس کرونا، ۲۰هزار بسته بهداشتی بین مردم شهرها و روستاهای شهرستان شاهرود توزیع شد و این بسته‌های بهداشتی شامل دستکش، ماسک، و بروشورهای اطلاع رسانی  چگونگی مقابله با ویروس کرونا است.  

*

سرهنگ پاسدار ابوالقاسم کشاورزیان فرمانده سپاه ناحیه میامی گفت : مرحله نخست رزمایش زیستی و پاکسازی محیطی به منظور مقابله با ویروس کرونا با شرکت ۴۵ گروه عملیاتی در سطح این شهرستان انجام شد که در این رزمایش، اماکن عمومی و خیابان های پرتردد با مشارکت پایگاه های مقاومت و اقشار مختلف بسیج و ساماندهی ظرفیت‌ها و امکانات گند زدایی می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =