المپیاد ملی کدنویسی و تولید محتوای دیجیتال دانش آموزی برگزار می‌شود

تهران - ایرنا - معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با حمایت معاونت توسعه کارآفرینی واشتغال و بنیاد ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی، توسعه کارآفرینی دیجیتال کودک و نوجوان از طریق المپیاد ملی، آموزش آنلاین و رایگان کد نویسی و تولید محتوای دیجیتال دانش آموزی دارکوب برگزار می‌شود.

به گزارش روز شنبه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، " عیسی منصوری "  افزود:  با توجه به نیاز روز افزون کشور به توسعه  کسب و کارهای  دیجیتال و پیشرفت هایی که تاکنون در این حوزه انجام شده  و همچنین با توجه به سخنان رئیس جمهوری مبنی بر توسعه زیرساخت های دیجیتال کشور در این ایام خانه نشینی و نیاز اقتصاد دانش بنیان آینده ایران به تولید محتوای دیجیتال، وزارت کار با همکاری بنیاد ملی توسعه فناوری های فرهنگی،  المپیاد ملی کدنویسی کودکان و نوجوانان را با همکاری برخی سازمان ها و وزارتخانه ها برگزار می کند.

وی اضافه کرد: اساس توسعه کسب وکار در هر کشوری متکی به پرورش و توانمندسازی کودکان و نوجوانان آن کشوراست. فرایندهای جهانی و مطالعات بین المللی نشان می دهد تمرکز کسب وکارهای آینده جهان در محورهایی همچون داده کاوی، هوش مصنوعی، واقعیت مجازی و نرم افزاهای تخصصی استوار است.  

معاون توسعه کارافرینی وزار کار بیان کرد: برای توسعه اشتغال و دستیابی به اهداف کلان کشور، باید مسیر آموزش و توانمندسازی کودکان و نوجوانان با کدنویسی و فضای مجازی را هموار کنیم. آموزش کدنویسی کودکان و نوجوانان، می‌تواند انقلابی در حوزه تولید محتوای دیجیتال و کارآفرینی آینده کشور باشد.

وی اضافه کرد: در طرح ملی دارکوب در نظر است با همکاری دستگاه‌های مختلف طرح ملی آموزش کدنویسی کودکان و نوجوانان  با هدف فرهنگ سازی کارآفرینی در بین کودکان و نوجوانان  و تمرکز بر توسعه کارآفرینی دیجیتال برگزار شود.

منصوری گفت: در این طرح قرار است  کودکان و نوجوانان ایرانی با مبانی خلاقیت، ایده پردازی، الگوریتم، و کدنویسی آشنا شده و تولیدات خود را در قالب المپیاد ملی کد نویسی و تولید محتوای دیجیتال دانش آموزی منتشر کنند.  

وی تصریح کرد : المپیاد ملی کدنویسی و تولید محتوای دیجیتال دارکوب، در نظر دارد تا با بسترسازی، آموزش، توانمندسازی و هدایت کودکان این سرزمین، ضمن آموزش سواد دیجیتال، مسیر کارآفرینی و توسعه را هموار کند. مسیری که می تواند به شکوفایی بیشتر کشور کمک کرده و زمینه ساز جهش تولید و کسب وکار در کشور و در سالیان آتی باشد. هدف این طرح استعدادیابی، استعدادپروری، آموزش، توانمندسازی و  هدایت علاقمندان به حوزه تولید محتوای دیجیتال و کد نویسی در سنین ۷ تا ۱۸ سال است.  

علاقه مندان برای ثبت نام  می توانند به سایت www.darkoobcode.ir مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha