توزیع بیش از  ۱۴۹ قلم لوازم بهداشتی در مراکز درمانی آذربایجان‌شرقی

تبریز - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان شرقی گفت: مراکز آموزش دولتی و آموزشگاه های فنی و حرفه ای استان ۱۴۹ هزار و ۵۰۰ عدد ماسک و ۲۲۸ عدد گان بهداشتی تولید و در اختیار مراکز درمانی و بیمارستان‌ها قرار دادند.

یعقوب نماینده، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این اداره کل در راستای مبارزه با ویروس کرونا با مشارکت مراکز آموزش دولتی و آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد شهرستان‌ها اقدام به تولید ۱۹۵ هزار و ۸۰۰ عدد ماسک و ۱۰ هزار و ۲۲۸ عدد گان بهداشتی برای توزیع در مراکز بهداشتی استان می کند.

وی اظهار داشت: در بخش دولتی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای اهر، کلیبر، بناب، مرند، هریس، ملکان و مرکز شماره ۳ تبریز با همکاری و مشارکت سایر بخش‌ها مانند بیمارستان اهر، نهادهای کمک کننده مردمی، فرمانداری کلیبر و هریس، شهرداری یامچی و در بخش خصوصی گروه سرمایه گذاری میثاق محتا و با حضور مربیان و مهارت آموزان اقدام به دوخت ماسک و گان در چندین کارگاه فعال تولیدی می‌کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان شرقی گفت: آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد ستایش و گوزللر اهر، کاج بستان آباد، شاهد ملکان، گل آرای آذرشهر، معمر و سرور میانه، نوپردیسان باهر اسکو و هم‌چنین آموزشگاه دوستان هریس نیز در این طرح مشارکتی جهادگونه شرکت کردند.

نماینده یادآوری کرد: فعالیت‌های جهادی انجام شده در بخش‌های خصوصی و دولتی به صورت داوطلبانه و با مشارکت مربیان و مهارت آموزان انجام می شود و با همکاری این افراد روز به روز بر تولید اقلام بهداشتی در استان افزوده می شود.

به گزارش ایرنا، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان شرقی روز گذشته به یک‌ هزار و ۲۷۲ نفر رسیده که با  فوت ۶ نفر در روز جمعه تعداد فوت شدگان استان به ۱۲۰ نفر افزایش یافته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =