۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۲۹
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83730919
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ورود به مناطق حفاظت شده بوشهر ممنوع شد

بوشهر-ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: ورود به مناطق تحت حفاظت و مدیریت این اداره کل تا اطلاع بعدی ممنوع شد.

فرهاد قلی نژاد روز شنبه در این ارتباط افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و زادآوری حیات وحش به منظور پیشگیری از جا به جایی وحوش در فصل زایمان و جلوگیری از ایجاد اضطراب در زمان زادآوری حیات وحش، ورود به مناطق حفاظت شده ممنوع است.
وی بیان کرد: در این ارتباط کنترل‌های مستمر و شبانه روزی با مشارکت ماموران این استان اجرا شده‌است.
قلی‌نژاد ادامه داد: فصل بهار هنگام زایش وحوش در طبیعت است و زایش حیواناتی، چون قوچ و میش، کل و بز و دیگر وحوش در منطقه حفاظت شده و حتی سایر مناطق طبیعی اهمیت بالایی برای افزایش ظرفیت حیات وحش دارد.
وی از دوستداران محیط زیست و طبیعت خواست تا علاوه بر همکاری با محیط‌بانان از نزدیکی به مناطق زادآوری حیات وحش بپرهیزند و در صورت مشاهده نوزاد جانوران وحشی، از نزدیک شدن و جابه جایی حیوانات خودداری کنند.
قلی نژاد تاکید کرد: همچنین شهروندان در صورت مشاهده رویدادهای غیرطبیعی موضوع را به اداره‌های حفاظت محیط زیست در استان بوشهر اطلاع رسانی کنند.
در استان بوشهر هم‌اکنون هفت منطقه شامل پارک ملی دریایی نای‌بند، پارک ملی دیر – نخیلو، مناطق حفاظت شده مند، حله، پناهگاه حیات وحش خارگ، اثر طبیعی ملی کوه نمک و خارگو و ۲ منطقه شکار ممنوع کوه مند و تنگ باهوش - شاهزاده ابراهیم تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =