پلیس با قدرت طرح ممنوعیت تردد خودروهای غیربومی را اجرا می‌کند

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: پلیس با قدرت طرح ممنوعیت تردد خودروهای غیربومی را در سطح استان اجرا و در صورت مشاهده این دسته از خودروها جرایم سنگینی را اعمال می‌کند.

سردار «علی اکبر جاویدان» روز شنبه در حاشیه بازدید هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه از چند پاسگاه و پلیس راه کرمانشاه، با هشدار به رانندگان غیربومی برای پرهیز از تردد در معابر کرمانشاه، گفت: خودروی این افراد در صورت مشاهده و احراز بومی نبودن آنها به مدت یک ماه توقیف می شود. 

وی ادامه داد: علاوه بر آن، این دسته از خودروها مبلغ پنج میلیون ریال نیز جریمه نقدی می شوند.

سردار جاویدان با اشاره به آغاز طرح ممنوعیت تردد خودروهای غیربومی، افزود: این طرح از روز گذشته آغاز و با جدیت از سوی نیروهای پلیس اجرایی می شود.

فرمانده انتظامی کرمانشاه تصریح کرد: براساس مصوبه ابلاغی، پلاک خودرو، کارت ملی و بیمه نامه ملاک تشخیص بومی بودن افراد است.

وی یادآوری کرد: آن دسته از مسافرانی هم که به کرمانشاه سفر کرده و قصد بازگشت دارند همکاران پلیس راه و راهور از مسیرهای فرعی و کمربندی ها آنها را هدایت و راهنمایی می کنند.

سردار جاویدان در پایان و با قدردانی از همکاری خوب مردم با مسوولان برای مبارزه با بیماری کرونا، گفت: همه باید تلاش کنیم تا هرچه سریعتر این بیماری کنترل و ریشه کن شود.

در استان کرمانشاه تاکنون ۲۰۷ نفر به کرونا مبتلا شده اند که ۲۶ نفر آنها جان خود را از دست داده اند.