پویش سراسری دعای فرج در شب نیمه شعبان برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: پویش قرائت سراسری دعای فرج در شب نیمه شعبان به نیت تعجیل در ظهور حضرت حجت(عج) و رفع گرفتاری و بلا از همه مردم جهان برگزار می‌شود.

به گزارش ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، حجت‌ الاسلام حبیب رضا ارزانی روز شنبه با اعلام این مطلب گفت: در شرایط فعلی با توجه به شیوع ویروس کرونا، عمده فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در بستر فضای مجازی ادامه می‌یابد.

وی با اشاره به ممنوعیت اجتماع افراد در اماکن مختلف از جمله مساجد و بقاع متبرکه اظهار داشت: سیاست ما در این ایام متمرکز بر اطلاع ‌رسانی گسترده در باب پیشگیری و تبیین راهکارهای جلوگیری از شیوع ویروس کروناست که در راستای تحقق این مهم، تلاش حداکثری اعضای کانون‌ها بر تولید محتوای متناسب و نشر آن در کانال‌ها و گروه‌های مجازی بوده است.

 مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به دیگر اقدامات ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در سطح فضای مجازی، به راه‌اندازی سامانه بچه‌های مسجد در سال گذشته اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی این سامانه را می‌توان اقدام موفقی در راستای تقویت و گسترش فعالیت‌های کانون در بستر فضای مجازی دانست.

عمل به شعار در خانه بمانیم با فعالیت در فضای مجازی

به گفته ارزانی این سامانه امکان ارتباط با  ۲۵ هزار کانون و بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار عضو را در سطح فضای مجازی فراهم کرده و از سوی دیگر سبب شد فعالیت‌های مختلفی از جمله برگزاری مسابقات کتابخوانی و دانلود کتاب از این بستر برای اعضا فراهم شود که به ویژه در شرایط فعلی اقدامی قابل توجه در راستای ترویج فرهنگ استفاده از فضای مجازی و عمل به شعار در خانه بمانیم به شمار می‌رود.

 وی افزود: همچنین اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور طی حرکتی خودجوش، اقدام به ضدعفونی معابر و اماکن مختلف از جمله مساجد سطح شهر، روستا و محله خود کردند که تاثیر به سزایی در پیشگیری از گسترش این بیماری دارد، همچنین تهیه و دوخت ماسک و «گان» پرستاری از دیگر فعالیت‌های جهادی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در راستای مقابله با ویروس کرونا بوده و همچنان ادامه دارد.

 ارزانی تصریح کرد: از دیگر برنامه‌های سراسری که در سطح کانون‌ها شکل گرفته است می‌توان به پویش ختم حدیث کساء برای دوری بلا و شفای مردم بیمار اشاره کرد که در فضای مجازی آغاز شده است، در این راستا کاربران فضای مجازی، اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و عموم مردم ایران اسلامی می‌توانند در این پویش شرکت کرده و به تعداد دلخواه در این پویش شرکت کنند ضمن اینکه تاکنون ۳۲ هزار و ۶۲۳ نفر در این پویش شرکت کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =