وزیر امور اسکاتلند به دلیل نگرانی از کرونا خود را قرنطینه کرد

لندن - ایرنا - وزیر امور اسکاتلند دولت بوریس جانسون روز شنبه اعلام کرد که به دلیل نگرانی از ابتلا به کرونا خود را قرنطینه کرده است.

«الیستر جک» عنوان کرد که هنوز آزمایش ابتلا به کرونا را انجام نداده اما در ۲۴ ساعت گذشته، علائم مشابه به بیماری کوید-۱۹ را تجربه کرده است.

این نماینده مجلس از منطقه «دام‌فرایز گالووی» افزود که مطابق با توصیه‌های پزشکی خود را قرنطینه کرده و کارها را از منزل پیگیری می‌کند.

پس از ابتلای نخست وزیر وزیر بهداشت انگلیس به کرونا، وحشت از سرایت این ویروس به سایر اعضای کابینه بالا گرفته است. تایمز امروز (شنبه) گزارش داد که این دو مقام هفته گذشته بدون رعایت فاصله ایمنی در نشست اضطراری اعضای دولت شرکت کردند.

بر همین اساس «کریس ویتی» عالی‌ترین مقام پزشکی انگلیس که نقش تعیین کننده‌ای را در تبیین سیاست‌های دولت برای مقابله با کرونا ایفا می‌کند، دیروز (جمعه) اعلام کرد که به دلیل بروز علائم مشابه به بیماری کوید۱۹ خود را به‌مدت ۷ روز در خانه قرنطینه کرده است.

او یکی از چهره‌های ثابت کنفرانس خبری روزانه دولت بود که در کنار بوریس جانسون و پتریک والانس مشاور پزشکی نخست وزیر برنامه‌های دولت درباره کرونا را تشریح می‌کرد. 

همچنین نتیجه آزمایش ابتلا به کرونای «چارلز» ولیعهد انگلیس نیز مثبت اعلام شده و او خود را در منزل قرنطینه کرده است.

مایکل گوو معاون نخست وزیر انگلیس که دیروز  به جای جانسون در کنفرانس خبری روزانه دولت حاضر شده بود، اعلام کرد که آمار ابتلا به کرونا در این کشور هر ۳ الی ۴ روز دو برابر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =