شمار مبتلایان کرونا در خراسان جنوبی به ۲۶۶ نفر رسید

بیرجند - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: آمار مبتلایان کرونا در خراسان جنوبی با افزایش ۱۵ مورد مثبت جدید، به ۲۶۶ نفر و فوت شدگان بر اثر این بیماری به ۲۴ نفر رسید.

کامبیز مهدی‌زاده عصر شنبه درباره موارد جدید بیماری کووید ۱۹ در استان خراسان جنوبی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ مورد جدید ابتلا به کرونا به جمع بیماران استان افزوده و متاسفانه یک بیمار دیگر فوت شد.

وی افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در خراسان جنوبی تاکنون ۷۹۸ مورد آزمایش انجام شده است که ۵۳۲ مورد منفی و ۲۶۶ مورد مثبت کرونا در کل استان گزارش شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در استان ۴۱ نفر بستری هستند و ۲۰۱ نفر با حال عمومی خوب ترخیص شده‌اند.

وی گفت: یک فوتی جدید در ۲۴ ساعت گذشته مربوط به شهرستان طبس است و شمار فوتی‌های کرونا در خراسان جنوبی به ۲۴ بیمار رسید.

تعداد موارد مثبت کرونا در خراسان جنوبی تا دیروز (جمعه) ۲۵۱ نفر و درگذشتگان بر اثر کرونا ۲۳ نفر بود.

تمامی ۱۱ شهرستان خراسان جنوبی درگیر با کرونا هستند و براساس آخرین آمار ۶ شهرستان استان تاکنون فوت بر اثر کرونا داشته‌اند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز اعلام کرد: براساس یافته‌های قطعی آزمایشگاهی و از ظهر دیروز تا امروز ۹ فروردین ۱۳۹۹ در کشور، ۳ هزار و ۷۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند و تعداد بیماران مبتلا به این بیماری به ۳۵ هزار و ۴۰۸ نفر رسید.

کیانوش جهانپور گفت: تاکنون ۲ هزار و ۵۱۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس در کشور فوت کرده‌اند و خوشبختانه ۱۱ هزار و ۶۷۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

طرح تقویت فاصله گذاری اجتماعی با هدف کمک به قطع زنجیره انتقال بیماری با رویکرد کاهش تماس‌ها از بامداد جمعه هشتم فروردین ماه با اعمال محدودیت‌هایی برای تردد خودروها در سراسر کشور و ۱۰ ورودی استان خراسان جنوبی آغاز شد.

براساس این طرح که مصوب ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا و همچنین مورد تایید وزارت بهداشت و کارشناسان است، فقط افراد بومی ساکن هر شهر مجاز به ورود آن شهر بوده و ورود افراد غیرساکن ممنوع است.

پیش از این در خراسان جنوبی ضمن تعیین ۹ نقطه اصلی در ورودی و خروجی‌های استان و با استقرار تیم‌های مشترک هلال‌احمر، نیروی انتظامی و راهداری در این ۹ ایستگاه، برخی محدودیت‌ها برای ورود مسافران به داخل شهرهای استان اعمال و برای تمامی افراد، معاینات اولیه کنترل سلامت انجام شده است.

اجرای طرح غربالگری سلامت نیز در این استان ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =