سهم پزشک شیرازی در مهار کرونا ، خرید دستگاه تنفس ۱.۵ میلیارد ریالی

شیراز- ایرنا- نیک اندیشان عرصه سلامت با مشارکت فعال در این فصل مهرورزی به کمک آمده‌اند و سهم خود را در مهار بحران کرونا ادا می کنند، دکتر محمد تقی مصلح پزشک نیک اندیش شیراز با خرید یک دستگاه تنفس مصنوعی به ارزش ۱.۵ میلیارد ریال برای مراکز درمانی شیراز در این امر خداپسندانه مشارکت کرد.

 علی اکبر رامجردی مدیر عامل مجمع خیرین تامین سلامت استان فارس روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تجلیل از این اقدام نیک اندیش سلامت بر لزوم همراهی خیرین برای مقابله با کرونا تاکید کرد و ابراز داشت : مراکز درمانی استان فارس برای مقابله با کرونا و ارائه خدمت به بیماران نیاز به ۲۰ دستگاه تنفس مصنوعی دارد.

 رامجردی گفت: با توجه به اعلام نیاز از سوی بیمارستانهای درگیر با کرونا در استان فارس برای خرید تجهیزات و ملزومات پزشکی ، دکتر محمد تقی مصلح پزشک نیک اندیش شیرازی ۱.۵ میلیارد ریال برای خرید یک دستگاه تنفس مصنوعی اختصاص داد ، همچنین  امیر حسین استخری دیگر نیک اندیش استان فارس با اهدای ۲ میلیارد ریال در تامین تجهیزات پزشکی مشارکت کرده است.

مدیر عامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس افزود: تامین نیازهای درمانی و تجهیزاتی بیمارستان ها و مراکز درمانی درگیر با کرونا در اولویت نیاز سنجی مجمع خیرین تامین سلامت است.

با شناسایی ۲۹ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس شمار مبتلایان در این استان به  ۶۶۹ نفر افزایش یافت.تاکنون ۲۷ نفر در این استان به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند. همچنین ۲۵۴ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شدند و ۲۰۲ نفر از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می برند.

علاوه بر شیراز، در شهرستان های فسا، نی ریز، اقلید، خرم بید، استهبان، داراب، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده ، اوز ، خنج ، مرودشت، سپیدان ، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، سرچهان و کوار بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده است.

بیمارستان های شهید چمران  و شهید فقیهی شیراز به عنوان مراکز درمانی پشتیبان هم اکنون در کنار بیمارستان علی اصغر شیراز کار مراقبت و درمان از بیماران کرونا را انجام می دهند.

اخبار مرتبط