چین خبرنگاران پیشگام در پوشش اخبار کرونا را قهرمان خواند
«سون چون لان» معاون رییس شورای دولت چین (راست تصویر)

تهران- ایرنا- «سون چون لان» معاون رییس شورای دولتی چین با تمجید از اخلاق حرفه‌ای و پیشگامی خبرنگاران، از آنانی که در پوشش اخبار کرونا تلاش کرده‌اند به عنوان «قهرمان» و «مبارز» یاد کرد.

به گزارش روز شنبه سایت عربی خبرگزاری شینهوا، معاون رییس شورای دولتی چین در نشستی با حضور نمایندگان خبرنگاران حاضر در شهر ووهان -کانون شیوع ویروس کرونا- آنان را افرادی توصیف کرد که در خط مقدم مبارزه با این ویروس، روحیه و صفوف مردم را در این مبارزه تقویت و یکپارچه می کنند.

عضو دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین به نیابت از این کمیته و شورای دولتی چین از خبرنگارانی که در صف نخست مقابله با کرونا فعالیت می کنند، قدردانی و ابراز امیدواری کرد که خبرنگاران همچنان با پوشش حوادث مرتبط با کرونا، توانایی و اراده مردم برای عبور از شرایط سخت پیش آمده در کنار یکدیگر را تقویت کنند.

وی همچنین از خبرنگاران خواست که به تهیه گزارش هایی از اقدامات انجام شده در چین در مقابله با کرونا به شیوه مناسب برای تقویت اعتماد و اتحاد مردم ادامه دهند.

این مقام ارشد چینی که از سوی دولت، مسؤول کمیته نظارت بر مقابله با ویروس کرونا در استان هوبی چین نیز هست، از خبرنگاران خواست؛ در گزارشهای‌ خود به پوشش تصمیمات و اقدامات دولت چین و موضوعات مرتبط با درمان مبتلایان و تلاش های جامعه برای مقابله با کرونا و از سرگیری دوباره فعالیت ها بپردازند.

به گزارش شینهوا، از زمان شیوع ویروس کرونا ۴۴۵ خبرنگار داوطلب خود را به شهر ووهان رسانده اند تا در کنار خبرنگاران و روزنامه نگاران محلی به پوشش حوادث مرتبط با کرونا بپردازند.

این خبرنگاران تاکنون بیش از ۵۰۰ هزار گزارش تهیه کرده و بیش از ۲۰ هزار مطالب مرتبط با شرایط معیشتی و رفاهی مردم را به اطلاع مقامات چین رسانده اند.

خبرنگاران حاضر در چین با پذیرش خطرهای فراوان، در مکان هایی همچون بیمارستان ها و بخش های نگهداری از مبتلایان به کرونا حاضر شده و گزارش های مختلفی را تهیه می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =