جذب مشارکت‌های مردمی در آموزش و پرورش کرمان رشد سه برابری دارد

کرمانن - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه جذب مشارکت خیران در آموزش و پرورش این استان از ۳۳۰ میلیارد ریال در سال ۹۷ به ۹۷۰ میلیارد ریال در سال ۹۸ افزایش یافته است، گفت: جذب مشارکت‌های مردمی در آموزش و پرورش استان کرمان رشد سه برابری داشته است.

به گزارش ایرنا، احمد اسکندری نسب روز شنبه در نشست ویدیو کنفرانس شورای معاونان و مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان و مناطق استان کرمان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به ویژه روز پاسدار از کادر درمانی و سلامت کشور تشکر کرد و افزود: سپاهیان، پاسدار امنیت و کادر درمان پاسداران حفظ سلامت مردم هستند.

وی با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۹ توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان "جهش تولید " اظهار داشت: جهش تولید برای تحقق رونق تولید است و استقلال و عدم وابستگی، مهمترین هدف نامگذاری چند سال اخیر بوده است.

اسکندری نسب از هنرستان های فنی و حرفه ای و کار دانش به عنوان مصداق اصلی آموزش کاربردی در راستای تحقق شعار سال نام برد و خاطر نشان کرد: تربیت نیروی انسانی کارآمد و متعهد مهمترین رسالت آموزش و پرورش استان در راستای جهش تولید در کشور است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از سند تحول بنیادین به عنوان محور اصلی تمامی فعالیت‌ها در آموزش و پرورش نام برد و تاکید کرد: سند تحول بنیادین چراغ راه فعالیت‌های این نهاد است و همه باید در راستای تحقق اهداف سند تحول تلاش کنند.

اسکندری نسب برنامه محوری را لازمه موفقیت در حوزه مدیریتی دانست و بر تدوین برنامه عملیاتی، چشم انداز، شناسایی مشکلات و مسئله شناسی در راستای ارتقای کیفیت فعالیت های آموزش و پرورش در ابتدای سال ۹۹ تاکید کرد و افزود: مدیری موفق، مبتکر و خلاق است که چشم انداز فعالیت‌های خود را در ابتدای سال، طراحی و تبیین کند و برای تحقق چشم انداز خود هدف گذاری داشته باشد.

وی ارزیابی میزان تحقق اهداف را نیز ضروری دانست و گفت: برنامه محوری لازمه هدفمندی است و موجب پویایی، هم افزایی، نشاط و انگیزه در سیستم مدیریتی و حوزه کاری می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان  تعامل و همدلی را لازمه پیشرفت کارها در آموزش و پرورش دانست و گفت: ۲۹۰ پروژه‌ نیمه تمام  آموزشی در دو سال اخیر از محل اعتبارات دولتی و کمک های خیران تکمیل شده و مورد بهره برداری گرفته است.

اسکندری نسب اظهار داشت: تجهیز و راه اندازی اماکن رفاهی در شهرستان ها و مناطق استان، تجهیز کلینیک فرهنگیان به دستگاه‌ مجهز سونوگرافی، تجاری سازی املاک آموزش و پرورش، اضافه کردن ۳۲ خودرو به ناوگان حمل و نقل آموزش و پرورش از محل درآمدهای اختصاصی از مهمترین دستاوردهای آموزش و پرورش استان در سال ۹۸ هستند.

 وی کسب رتبه اول جشنواره های شهید رجایی و جشنواره خوارزمی را در سه سال متوالی از دیگر موفقیت های آموزش و پرورش استان در سه سال اخیر دانست.

جلسه ویدیو کنفرانس شورای معاونان آموزش و پرورش استان کرمان و مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان با محوریت ثبت شبکه اجتماعی مدارس در سامانه سناد برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =