کمپین نفس ۱۵ میلیارد ریال تجهیزات پزشکی در کردستان اهدا کرد

سنندج - ایرنا - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج گفت: کمپین هه‌ناسه (نفس) متشکل از فعالان اقتصادی کردستان تاکنون ۱۵ میلیارد ریال به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی استان کمک کردند.

سید کمال حسینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه کمپین هه‌ناسه بعد از شیوع بیماری کرونا به همت اتاق بازرگانی سنندج تشکیل شد، اظهار داشت: تعداد زیادی از فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی استان برای حضور در این کمپین استقبال کردند.

وی با اشاره به اینکه مبلغی توسط فعالان اقتصادی استان جمع‌آوری و به حساب اتاق بازرگانی تهران واریز شد، اضافه کرد: قرار بود اتاق تهران چند برابر این مبلغ را به کردستان با تهیه و ارسال تجهیزات و اقلام پزشکی پرداخت کند که این کار انجام شد.

 رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج از حمایت ۱۵ میلیارد ریالی کمپین هه‌ناسه کردستان خبرد و افزود: در قالب این کمک ها دستگاه مانیتور حیاتی پایه‌دار، وینتلاتور ۱۰ دستگاه ثابت، ۱۲ دستگاه بایپپ، ۱۰ دستگاه اکسیمتر ثابت، ۵۰ دستگاه پالس اکسیمتر انگشتی تهیه و در بین بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان توزیع شد.

حسینی یادآور شد: از دیگر تجهیزات خریداری و توزیع شده در بیمارستان‌ها می‌توان به ۱۵ هزار بسته دستکش جراحی و معاینه، لباس ایزوله، کلاه و محافظ صورت و عینک شیلد محافظ اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه این تجهیزات با نظر دانشگاه علوم پزشکی استان توزیع شده است، تاکید کرد: این حمایت‌ها همچنان ادامه دارد و در آینده نزدیک هم تجهیزات مورد نیاز دیگری خریداری و در اختیار بیمارستان‌ها و مراکز درمانی قرار می‌گیرد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج با اشاره به اینکه بیش از ۲ هزار نفر تاکنون به این کمپین پیوستند، گفت: تعدادی از شرکت‌های تولیدی استان همچون شرکت صنایع رنگ آلتون، سارینا فرتاک، صنایع بسپار گستر ژین یاران، کانون انجمن صنفی کارفرمایی عمرانی کردستان، شرکت آریان غرب و لوله گستر، خانه کشاورز، زیست فناور سنه دژ، آژانس هواپیمایی شانا گشت و شرکت کانی کاو کوسالان حمایت خود را از این کمپین اعلام کرده‌اند.

وی افزود: شرکت ایده عمارت کردستان و مرکز نوآوری و توسعه تعاون، شرکت لاهوت بازرگان غرب، واحد ماد نوا کابل، صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان، واحد عسل ملکه کردستان، شرکت جلال الماس کاسپین، شرکت سقزسازی، شرکت صنعت سبز غرب، شرکت مرغ وارک از دیگر شرکت‌های تولیدی هستند که از این پویش حمایت کردند.

حسینی یادآور شد: تعداد زیادی بسته اقلام بهداشتی شامل مواد شوینده، مایع ضدعفونی کننده و دستکش هم به همت این فعالان اقتصادی تهیه شده و بخشی از آن بین انجمن های حمایتی هم چون حمایت از بیماران سرطانی، دیابتی، ام اس، تالاسمی و هموفیلی توزیع شده است.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج افزود: بسته‌هایی هم بین ۱۲۱ خانواده تحت پوشش مرکز نیکوکاری ابرار وابسته به اتاق بازرگانی و بخشی از این بسته‌ها هم  بین رانندگان کامیون‌ها در مرز باشماق توزیع شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha