کارگروه ملی ترویج پیشگیری از شیوع کرونا در جامعه روستایی تشکیل شد

تهران- ایرنا- معاون سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از تشکیل کارگروه ملی ترویج پیشگیری از شیوع کرونا در جامعه روستایی و عشایری کشور در موسسه آموزش و ترویج کشاورزی خبر داد.

به گزارش شنبه وزارت جهاد کشاورزی، « علی‌اکبر مویدی » درباره اقدامات آموزشی و ترویجی انجام‌شده در زمینه مقابله با کرونا در جامعه کشاورزی افزود: این کارگروه با هماهنگی وزارت بهداشت و سایر دستگاه‌های مرتبط راهبری، به منظور تهیه محتوا، اطلاع‌رسانی، هدایت کارشناسان و مروجان برای ارائه دستورالعمل‌های ترویجی موفق به کشاورزان تشکیل‌شده است.

رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی تصریح کرد: اکنون با وجود شیوع ویروس کرونا، کشاورزان امنیت غذایی کشور را تامین می‌کنند و نباید امنیت آن‌ها مختل شود؛ آنها برای تولید باید احساس امنیت کنند. همچنین مصرف‌کنندگان نیز برای استفاده باید اطمینان کامل به تولید داشته باشند.

مویدی با اشاره به اینکه این کارگروه تاکنون ۲۶ دستورالعمل و توصیه‌نامه ویژه کارشناسان، مروجان کشاورزان و کارگران کشاورزی تهیه‌ کرده است، گفت: دستورالعمل و توصیه‌نامه‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله باغبانی، زراعت، آبزی‌پروری، مرتع‌داران، رانندگان ماشین‌آلات  کشاورزی و خانواده‌های آنان، زنان و جوانان روستایی و عشایری، بهره‌برداران منابع طبیعی، گردشگران روستایی و عشایری، دهیاران، شوراهای اسلامی روستاها و مصرف‌کنندگان مواد غذایی تهیه‌ شده است.

وی بابیان اینکه بخش این توصیه‌نامه و دستورالعمل‌ها آماده‌ شده و مواردی دیگر نیز در حال آماده‌سازی است، افزود: تعداد زیادی پیام‌های آموزشی و ترویجی از توصیه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها نیز برای ارسال استخراج‌شده است.

رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی ادامه داد: پیام‌های استخراجی از دستورالعمل و توصیه‌نامه‌ها به مدیران و  ۷۷۰۰ مروج مسئول پهنه که در ۱۴۰۰ مرکز جهاد کشاورزی کشور حضور دارند، ارسال می‌شود.

وی به سامانه پیام‌رسان آموزش و ترویج کشاورزی (پات) که برای انتقال با سرعت و به‌موقع پیام‌های آموزشی، ترویجی و اطلاع‌رسانی فنی ۱۰ هزار نفر از مروجان و کارشناسان کشاورزی سراسر کشور راه‌اندازی شده است، نیز اشاره کرد و اظهار داشت: برای موضوع کرونا در دو تا سه هفته گذشته نزدیک به ۱۳۰ هزار پیام به صورت مستقیم به مروجان و کارشناسان مستقر در مراکز جهاد کشاورزی ارسال‌ شده است.

مویدی ادامه داد: تالار ترویج دانش و فنون کشاورزی نیز به‌صورت رایگان ۵ هزار نشریه، توصیه‌نامه و دستورالعمل را  در اختیار عموم قرار داده است.

معاون سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به استخراج ۶۰ پیام مرتبط با موضوعات کشاورزی در بحث کرونا برای رسانه ملی، گفت: این مطالب برای رسانه ملی ارسال‌شده و در حال آماده‌سازی برای موشن‌گرافی و زیرنویس است؛ همچنین در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از ظرفیت شبکه‌های استانی در این خصوص هستیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =