طرح زوج و فرد خودرو در معابر سنندج لغو شد

سنندج - ایرنا - رییس پلیس راهنمایی و رانندگی کردستان گفت: بر اساس تصمیم ستاد مقابله با کرونا،‌ طرح زوج و فرد خودرو در معابر سنندج لغو شد.

سرهنگ برزو مرادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تصمیم لغو این طرح با توجه به کاهش ترددها و رعایت بیشتر امور بهداشتی توسط مردم در شهر سنندج گرفته شده است.

طبق این طرح که برای اولین بار در شهر سنندج از صبح روز ۲۶ اسفند اجرایی شده بود روزهای فرد تنها خودروهایی که رقم آخر پلاک‌ آنها فرد است و روزهای زوج هم تردد خودروهای که رقم آخر پلاک آنها زوج است می‌توانستند در معابر شهری تردد کنند.

هدف از اجرای طرح کاهش تردد خودروها در شهر سنندج مرکز استان کردستان به دلیل تاثیر آن بر گسترش شیوع کرونا بود.

براساس آمار اعلام شده تا روز جمعه هشتم فروردین ۷۷۱ نمونه آزمایش از افراد مشکوک به کرونا در کردستان گرفته شده که از این تعداد جواب ۳۴۸ مورد آزمایش مثبت و ۴۰۶ مورد هم منفی بوده و جواب آزمایش ۱۷ نفر نیز هنوز مشخص نشده است 

موارد مثبت ابتلای به کرونا در استان به تفکیک شهرستان ها شامل سقز ۱۲۲، بانه ۷۱، سنندج ۷۴، کامیاران ۱۱، قروه ۲۵، مریوان ۸، دیواندره ۱۳، بیجار ۱۸، دهگلان چهار و سروآباد ۲ نفر است.  

طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی کردستان تا ظهر شنبه نهم فروردین ۴۸ نفر بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند که ۱۸ نفر در سقز، ۸ نفر در قروه، ۵ نفر در سنندج، بانه ۸ نفر، مریوان ۲ نفر، کامیاران ۲، بیجار ۲ و دیواندره سه نفر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =