شمار مبتلایان کرونا در سیستان و بلوچستان به ۱۸۵ نفر رسید

زاهدان-ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت شمار مبتلایان به کرونا در حوزه سه دانشگاه علوم پزشکی سیستان و بلوچستان به ۱۸۵ نفر رسید.

دکتر محمد هاشمی شهری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۲۳ نفر از کل مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان به حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، ۴۴ نفر به دانشگاه علوم پزشکی زابل و ۱۸ نفر به دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر اختصاص دارد. 

وی ادامه داد: تاکنون ۱۲۶ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان پس از دریافت درمان‌های تخصصی بهبود یافته‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: همچنین ۱۳ نفر از مردم سیستان و بلوچستان به علت ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند. 

وی تعداد بیماران بستری با علائم حاد تنفسی را هزار و ۱۵۵ نفر عنوان کرد و افزود: این بیماران که قبلا نیز در این ایام در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان بستری می‌شدند بیمار کرونایی نبوده و فقط علائم حاد تنفسی دارند. 

هاشمی بیان کرد: تاکنون ۸۴ نفر از بیماران حاد تنفسی در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان نیز جان خود را از دست داده‌اند.

وی در خانه ماندن را بهترین راهکار برای مقابله با ویروس کرونا عنوان کرد و افزود: هم‌اینک که بیش‌از چهار هزار نفر کادر بهداشت و درمان این دانشگاه در امر پیشگیری و مقابله با این ویروس فعالیت دارند مردم با رعایت اصول بهداشتی و در خانه‌ ماندن این دانشگاه را در مهار ویروس یاری کنند.

سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور به سبب گستردگی جغرافیایی و قرار گرفتن در همسایگی ۲ کشور افغانستان و پاکستان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده است.
شهرستان‌های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل، شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان و سیب و سوران زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستان های ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، مهرستان، چابهار، کنارک، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =