۲۹۳ مبتلا و ۳۰ فوتی کرونا در خراسان شمالی

بجنورد - ایرنا - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اعلام کرد: شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این استان تا ظهر شنبه، نهم فروردین، با ۱۳ نفر افزایش نسبت به دیروز به ۲۹۳ نفر و تعداد فوتی‌ها نیز با جان باختن ۳ نفر دیگر به ۳۰ نفر رسید.

دکتر سیداحمد هاشمی روز شنبه اظهار داشت: از این مبتلایان شهرستان بجنورد ۱۵۳ نفر، اسفراین ۵۱ نفر، شیروان  ۲۵ نفر، فاروج ۱۶ نفر، مانه و سملقان ۱۶ نفر، جاجرم ۱۳ نفر، گرمه ۱۲ نفر، راز و جرگلان ۷ نفر و اسفراین ۵۱ نفر به طور قطعی به بیماری کووید ۱۹ دچار شده اند. ️
وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۶۸ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود یافته و از مراکز درمانی مرخص شده اند.
وی افزود: آزمایش ۳۸۹ نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش شده است و هم اکنون ۱۴۰ بیمار مشکوک به ابتلا به کووید ۱۹ بستری هستند.
دکتر هاشمی افزود : تاکنون بیش از ۱۹۱ هزار نفر در مبادی ورودی استان مورد تب سنجی و غربالگری قرار گرفته اند.                                                  

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی برای چندمین بار بر ضرورت خانه نشینی شهروندان تاکید کرد و افزود: انجام دید و بازدیدهای نوروزی می تواند باعث گسترش شدید ویروس کرونا شود و قرنطینه خانگی و پرهیز از مسافرت موثرترین راه برای قطع کردن زنجیره انتقال این ویروس است.

دکتر هاشمی گفت: رعایت مسائل بهداشتی و شست و شوی مکرر دست، عدم تماس با بیماران، پرهیز از دست زدن به سر و صورت بخصوص به ناحیه چشم، بینی و دهان ضروری است.

تا ظهر دیروز - جمعه - شمار مبتلایان کووید ۱۹ در خراسان شمالی ۲۸۰ و تعداد جان باختگان ۲۷ نفر بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =