بیش از هفت هزار تن پسماند در تهران دفن می‌شود

تهران - ایرنا - مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: در پی شیوع ویروس کرونا و توقف طرح تفکیک زباله در تهران، روزانه هفت هزار و ۲۰۰ تن پسماند دفن می‌شود.

به گزارش روز شنبه مرکز ارتباطات شهرداری تهران، «صدرالدین علیپور» درباره آخرین وضعیت تفکیک پسماند در پایتخت به دنبال شیوع ویروس کرونا افزود: در گذشته و پیش از شیوع ویروس کرونا، میزان زباله تولیدی در پایتخت از هفت هزار و ۵۰۰ تن به چهار هزارو ۸۰۰ تن کاهش پیدا کرده بود، اما در یک ماه اخیر به دنبال توقف عملیات تفکیک، روزانه ۷ هزار و ۲۰۰ تن پسماند در  آرادکوه دفن می شود. 

وی ادامه داد: البته این امکان وجود دارد که بعد از ١۵ فروردین ماه مکانیسم هایی در دستور کار قرار دهیم تا پسماند های تفکیک شده را با رعایت اصول ایمنی به چرخه بازیافت بگردانیم و بقیه دفن شوند.

علیپور افزود: براساس تصمیمات اتخاذ شده فرایند تفکیک و بازیافت زباله در ایستگاه‌های میانی پسماند و سایت آرادکوه متوقف شده و این روند تا ١۵ فروردین ماه ادامه دارد.

وی درباره شهروندانی که همچنان به تفکیک پسماند مبادرت می کنند، افزود: اکنون نه تنها شهرهای کشور ما بلکه تمامی شهرهای دنیا در شرایط خاص به سر می برند و بسیاری از عادت‌های متناوب زندگی شهروندان تغییر کرده است. 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران ادامه داد: انجام هر اقدام خارج از عرف فعلی می تواند چرخه ای را به وجود آورد که فرد تحویل دهنده پسماند یا تحویل گیرنده مبتلا به ویروس کرونا شوند.

علیپور گفت: تفکیک نشدن پسماند به طور حتم شرایط را برای سازمان مدیریت پسماند دشوار تر کرده است.

همزمان با اعلام رسمی انتشار ویروس کرونا در کشور، از آن جا که امکان داشت پسماندهای خانگی با پسماندهای آلوده به ویروس مخلوط شوند، انجام هرگونه عملیات تفکیک در ایستگاه های تفکیک پسماند و حتی مجتمع آرادکوه تا ۱۵ فروردین ماه تعطیل شد.

 همچنین بنا به درخواست سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران و با همکاری دادستانی و نیروی انتظامی نیز هرگونه زباله گردی در شهر ممنوع اعلام شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =