۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۰
کد خبرنگار: 2105
کد خبر: 83730643
۰ نفر

برچسب‌ها

۷۶ درصد سهمیه میوه شب عید در کردستان توزیع شد

سنندج - ایرنا - معاون صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: ۷۶ درصد از سهمیه میوه شب عید (سیب و پرتقال) این استان از ابتدای آغاز اجرای طرح توزیع میوه (اواخر اسفند پارسال) تاکنون توزیع شده است.

بختیار خلیقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه طرح توزیع میوه شب عید از ۲۴ اسفند در این استان آغاز شد و تا ۱۵ فرودین امسال نیز ادامه دارد، اظهار داشت: سهمیه میوه شب عید در این استان یک هزار و ۱۲۰ تُن پرتقال و ۶۰۰ تُن سیب درختی بوده که ۷۶ درصد میزان کل این سهمیه در ۹۶ غرفه برپا شده در سطح استان بین مصرف کنندگان توزیع شد.

وی با اشاره به اینکه قیمت میوه های شب عید در طول روزهای توزیع آن متغییر بوده است، یادآور شد: براساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار استان قیمت میوه‌های شب عید باید کمتر از قیمت عرضه آن در بازار آزاد باشد.  

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان  افزود: هر کیلوگرم پرتقال و سیب شب عید تا روز چهارشنبه ۶ فروردین با قیمت ۵۵ هزار ریال در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفت.  

خلیقی با اشاره به اینکه اگر قیمت این دو میوه در بازار تغییر کند نرخ آن در غرفه ها نیز دستخوش تغییر خواهد شد،  اضافه کرد: از روز پنجشنبه تاکنون قیمت هر کیلوگرم پرتقال و سیب شب عید به ۵۰ هزار ریال کاهش پیدا کرده است.

وی گفت: مصرف کنندگان هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۱۸ بعدازظهر می‌توانند به غرفه‌های عرضه کننده میوه شب عید در مناطق مختلف شهرهای استان کردستان مراجعه و میوه مورد نیاز خود را تهیه کنند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان تاکید کرد: برای جلوگیری از تجمع مردم جلوی غرفه‌ها در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، توزیع سیب و پرتقال به صورت جعبه‌ای انجام می‌شود.

خلیقی افزود: فروش میوه شب عید با نرخ بیشتر از آنچه اعلام شده تخلف گرانفروشی به شمار می‌رود و شهروندان می‌توانند از طریق سامانه تلفنی ۱۲۴ این تخلف را گزارش دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =