جمع‌آوری کمک برای خسارت‌دیدگان کرونا در خراسان شمالی کلید خورد

بجنورد- ایرنا- سرپرست معاونت درمان جمعیت هلال احمر خراسان شمالی اعلام کرد: کمک‌های مردمی برای خانواده‌های خسارت دیده از ناحیه شیوع کرونا جمع‌آوری می‌شود.

محمد رحمتی روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نیکوکاران و خیران می توانند از طریق کد دستوری تعیین شده، کمک های خود را به افرادی که بر اثر شیوع کرونا کسب و کار و معیشت آنان آسیب دیده، اختصاص دهند.

وی افزود: جمعیت هلال احمر در سطح کشور، یک کددستوری برای استان ها تعریف کرده است که در این استان، کد دستوری *۱۱۲*۵۸#  به این امر اختصاص دارد.

رحمتی اظهار داشت: به یقین آثار کرونا بر معیشت و اقتصاد مردم، در آینده بیشتر رخ می نماید و در این زمینه، نیازمند حمایت مردم و نیکوکاران هستیم.

وی خاطرنشان کرد: کمک های جمع آوری شده، در میان مردم روستا و نیز محرومان حاشیه نشین شهرها توزیع خواهد شد.

سرپرست معاونت درمان جمعیت هلال احمر خراسان شمالی در خصوص حمایت از بیماران سرطانی استان نیز گفت: این جمعیت در قالب همیاران بهداشت، آموزش های بهداشتی و خودمراقبتی در برابر کرونا را برای تمام بیماران صعب العلاج، سرطانی، مددجویان کمیته امداد، مددجویان بهزیستی و جامعه هدف جمعیت هلال احمر در دستور کار دارد.

رحمتی تصریح کرد: ۱۰ تا ۱۵ نفر از نیروهای ما، با تماس تلفنی با این افراد، آموزش های لازم را می دهند و تاکنون سه هزار نفر  در این باره، زیر پوشش قرار گرفته اند.

سرپرست معاونت درمان جمعیت هلال احمر خراسان شمالی درباره طرح غربالگری هم گفت: از آغاز اجرای طرح تاکنون، حدود ۲۵۰ هزار نفر در استان غربالگری شده اند که از این تعداد، ۴۰۰ نفر مشکوک به کرونا شناسایی شده اند.

جمعیت هلال احمر خراسان شمالی حدود هزار و ۵۰۰ امدادگر و نجاتگر داوطلب دارد.

نخستین مورد از ابتلای به کرونا در خراسان شمالی ۱۲ اسفندماه در بجنورد مشاهده شد که تا امروز - شنبه - شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در این استان به ۲۹۳ نفر و شمار فوتی ها نیز به ۳۰ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =