تب‌سنجی یک میلیون و ۴۶ هزار و ۲۰۸ نفر در آذربایجان‌شرقی

تبریز - ایرنا - سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان‌شرقی گفت: در راستای پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا یک میلیون و ۴۶ هزار و ۲۰۸ نفر در مبادی ورودی و خروجی استان تا پایان هشتم  فروردین غربالگری و تب‌سنجی شدند.

هادی موسوی، روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: روز گذشته نجاتگران مستقر در ۶۰ پایگاه غربالگری استان در مبادی ورودی استان و خروجی شهرها تعداد ۸۸ هزار نفر را مورد تب سنجی ویروس کرونا قرار دادند.

وی با بیان اینکه در این روز ۶۵  نفر از افراد تب سنجی شده به عنوان علامتدار و مشکوک شناخته شده اند و برای انجام اقدامات لازم بعدی به مراکز درمانی معرفی شده اند، اظهار داشت: افراد تب سنجی شده تا پایان ۸فروردین امسال سرنشینان ۴۰۵ هزار و ۸۰۶ خودرو ورودی و خروجی استان بودند.  

موسوی، ادامه داد: در این مدت کل افراد علامتدار شناسایی شده در پایگاه های غربالگری هلال احمر یک هزار و ۷۱ نفر بوده و روزانه بیش از ۲۳۰ نفر نجاتگر و ۹۰ نفر پرسنل در ۶۰ پایگاه غربالگری در استان مشغول تب سنجی سرنشینان خودروها در خروجی استان و شهرها هستند.

به گزارش ایرنا، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان شرقی روز گذشته به یک‌ هزار و ۲۷۲ نفر رسیده که با  فوت ۶ نفر در روز جمعه تعداد فوت شدگان استان به ۱۲۰ نفر افزایش یافته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =