مسافر پاکستانی مبتلا به کرونا در نهبندان فوت کرد

بیرجند - ایرنا - فرماندار نهبندان گفت: یکی از مسافران اتوبوس پاکستانی که در حال برگشت از مشهد به مرز بود در نهبندان فوت کرد و جنازه وی برای تحویل به کشورش اکنون در سردخانه شهرستان است.

مجید بیکی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اتوبوس از مشهد به مرز پاکستان تردد داشته و به صورت رسمی نیز وارد شده است.

وی ادامه داد: وقتی اتوبوس به شهرستان نهبندان نزدیک شد اعلام کردند یکی از مسافران زن بدحال است که بلافاصله اورژانس ۱۱۵ به محل اعزام و بیمار به بیمارستان منتقل شد.

فرماندار نهبندان اظهار داشت: این بیمار در بیمارستان نهبندان فوت می‌کند در حالیکه تست وی نیز مثبت اعلام شده است.

وی تصریح کرد: جنازه فرد مذکور در حال حاضر در سردخانه است تا روال قانونی برای دفن یا مقدمات و مجوزهای لازم در خصوص وی صادر شود.

بیکی یادآور شد: اتوبوس پاکستانی در شهرستان نهبندان هیچگونه توقفی نداشته و به مسیر خود به مرز میرجاوه ادامه داده است.

وی در ادامه در خصوص طرح فاصله‌گذاری اجتماعی برای مبارزه با کرونا در شهرستان نهبندان هم گفت: علاوه بر اینکه در ۲ مبادی ورودی شهرستان (مسجد حضرت ابوالفضل(ع) و روستای بندان) تب سنجی و غربالگری انجام می‌شود اکنون نیروی انتظامی و پلیس راه نیز مستقر شده‌ و از ورود افراد غیربومی ممانعت می‌شود.

فرماندار نهبندان افزود: همچنین جلوی افراد بومی که قصد خروج از شهرستان دارند نیز گرفته می‌شود، همچنین در ورودی شهرستان نیز محدودیت تردد اعمال می‌شود.

وی تصریح کرد: از روز گذشته تاکنون از ورود ۵۴ خودرو که به طور عمده از استان سیستان و بلوچستان بودند به داخل شهرستان ممانعت و نسبت به برگشت آنها اقدام شده است.

تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در خراسان جنوبی روز جمعه هشتم فروردین با شناسایی ۱۲ مورد مثبت جدید، به ۲۵۱ نفر رسید.

این بیماری تاکنون ۲۳ فوتی در خراسان جنوبی داشته و تمامی ۱۱ شهرستان استان را درگیر کرده است.

اخبار مرتبط