فدراسیون بین المللی ورزش‌های دانشگاهی رقابت‌های خود را لغو کرد

تهران- ایرنا- فدراسیون بین المللی ورزش‌های دانشگاهی موسوم به «فیزو» روز شنبه اعلام کرد که به منظور محافظت از سلامت بازیکنان، مربیان و تیم همراه در برابر ویروس کرونا رقابت‌های جهانی ۲۰۲۰ تا پایان مرداد ماه لغو شد.

به گزارش روز شنبه فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی لغو این رویدادها  طی نامه ای از سوی رییس فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی اعلام شد.

«اولگ ماتیتسین» رییس فیزو اظهار داشت: امنیت ورزشکاران و تیم همراه در حال حاضر بزرگترین الویت ماست و لغو مسابقات جهانی فیزو تصمیم ساده ای نبود، اما با بررسی تمام جوانب، منطقی ترین تصمیم ممکن برای این فدراسیون بود.  

وی افزود: کمیته مسابقات جهانی فیزو به امکان سنجی برگزاری برخی از این مسابقات در سال ۲۰۲۱ می پردازد و تصمیم نهایی هم اعلام خواهد شد. البته این تصمیم به تقویم فدراسیون جهانی و مسابقات به تعویق افتاده المپیک نیز بستگی خواهد داشت.  

رقابت های لغو شده زیر مجموعه فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی شامل فوتبال امریکایی، هندبال، دوچرخه سواری، گلف، والیبال ساحلی، فلوربال، سه گانه، ووشو، قایقرانی، جهت یابی، فوتسال، اسکواش و موی تای است.

کیانوش جهانپور روز جمعه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از این ویروس در کشور بیان کرد: بر اساس یافته‌های قطعی آزمایشگاهی و از ظهر دیروز تا امروز، ۲۹۲۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و در مجموع، تعداد بیماران مبتلا شده به کووید۱۹ در کشور تا ۸ فروردین ۱۳۹۹ در کشور به ۳۲ هزار و ۳۳۲ مورد افزایش یافت.

وی ادامه داد: خوشبختانه تاکنون ۱۱ هزار و ۱۳۳ نفر از بیماران مبتلا به این بیماری، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

جهانپور گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و تا امروز از وجود ۲۳۷۸ نفر در کشور محروم شده‌ایم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =