رزمایش دفاع بیولوژیک در اصفهان آغاز شد

اصفهان- ایرنا- رزمایش دفاع بیولوژیک در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا امروز شنبه نهم فروردین در استان‌های اصفهان، یزد و چهار محال و بختیاری آغاز شده است.

رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک و بازسازی محیطی با نام "شهدای مدافع سلامت" توسط نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  در میدان انقلاب اصفهان اجرا شد.

در این رزمایش خودروی دستگاه مه‌پاش متحرک متعلق به موسسه شهید زین‌الدین و مجموعه خودروهای این موسسه، مجموعه یگان‌ها ‌و خودروهای متعلق به گروه مهندسی رزمی ۴۰ صاحب‌الزمان و یگان‌های متعلق به دانشگاه حضرت امیرالمومنین (ع) به حرکت درآمدند.

این رزمایش با بکارگیری همه امکانات یگان‌های رزم، یگان های پشتیبانی رزم و پشتیبانی خدمات رزم نیروی زمینی و همچنین با به کارگیری سایر نیروهای سپاه اعم از استانی و بسیج و نیروی هوا فضا سپاه برگزار شده است. 

 همزمان  تیپ ۴۴ قمر بنی هاشم (ع) در استان چهارمحال و بختیاری، تیپ ۱۸ الغدیر در یزد و لشکر ۱۴ امام حسین (ع)، لشکر هشت نجف اشرف، توپخانه ۱۵ خرداد، تیپ ۴۰ مهندسی صاحب الزمان (عج)، دانشگاه امیرالمومنین (ع) نیروی زمینی سپاه، مجموعه بازسازی شهید زین الدین، امکانات سایر مراکز سپاه از جمله بیمارستان شهید صدوقی در استان اصفهان در این رزمایش شرکت کردند.

بخشی از این رزمایش روز چهارشنبه در چهار محال و بختیاری اجرا شد و در استان‌های اصفهان و یزد امروز شنبه به اجرا درآمد و تا زمان ریشه کن شدن کامل این ویروس این امکانات آماده به کار خواهد بود.

همه امکانات  موجود و امکانات و تجهیزات جنگ نوین استفاده شده در سال‌های دفاع مقدس پس از بازسازی و تعمیر و همچنین نفربرها، خودروهای آتش نشانی موجود در یگان‌های سپاه، بلدوزرها و همه امکاناتی که می‌توانند در امر ضدعفونی و گندزدایی مورد استفاده قرار گیرند، در این رزمایش استفاده شد.

بیش از ۳۰۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده برای اجرای این رزمایش در نظر گرفته شد و نیروهای شرکت کننده در آن آموزش‌های لازم را دیده‌اند.

یک سری بسته‌های آموزشی و بهداشتی به منظور توزیع در مناطق آلوده و مقادیری بسته‌های معیشتی برای توزیع در بین اقشار ضعیف و خانواده‌های محروم در نظر گرفته شده است.

مرکز بازسازی شهید زین الدین اقداماتی در راستای بازسازی تانک و نفربر، انجام داده است، این مرکز دستگاهی را به منظور ضدعفونی طراحی و تولید کرد که سایر نهادها مانند شهرداری‌ها می‌توانند از این ابزار استفاده کنند که بروشور و اطلاعات آن در اختیار این نهادها  قرار گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =