بی‌توجهی برخی مسافران به طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در خلخال

اردبیل _ ایرنا _ تردد خودروهای پلاک مناطق مختلف کشور در خلخال که این روزها نسبت به گذشته بیشتر شده حکایت از بی‌توجهی و عدم حساسیت مناسب برخی مسافران به طرح فاصله‌گذاری اجتماعی دارد.

 با وجود تاکید دولت مبنی بر پرهیز مردم از مسافرت و بازگشت سریع مسافران به شهرهای خود برای کنترل کامل بیماری کرونا، هنوز  می‌توان ده‌ها خودروی دارای پلاک مناطق مختلف کشور بویژه خوردوهای با پلاک تهران را در خلخال مشاهده کرد.

 استاندار اردبیل روز پنجشنبه از اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی ، مسدود شدن کلیه مبادی ورودی و خروجی شهرهای استان و جلوگیری از ورود خودرو غیربومی به داخل شهرها از بامداد روز جمعه خبر داده بود.
به گفته اکبر بهنامجو صرفا افراد بومی ساکن هر شهر مجاز به ورود به آن شهر بوده و ورود افراد غیر ساکن ممنوع است.

در حالی که به گفته استاندار اردبیل ،نحوه شناسایی افراد ساکن و بومی با استفاده از کارت ملی، پلاک خودرو، بیمه‌نامه خودرو باید صورت گیرد ولی سوال اینجاست که این همه خودرو غیربومی با پلاک مناطق مختلف کشور چگونه وارد شهر خلخال شده و در معابر عمومی این شهر براحتی تردد می‌کنند.

برخی شهروندان خلخالی می‌گویند که این مسافران یا به تازگی وارد این شهر شده‌اند و یا احتمالا از قبل در خلخال بوده‌اند اما به هر حال باقی ماندن آنها و عدم خروج از شهر نشانگر

بی‌توجهی آنها به قانون بوده و مسوولان باید با آنها برخورد کنند.

 بر اساس قانون، خودروی افراد متخلف از این مقررات به مدت یک ماه با اخذ کلیه هزینه‌های جانبی توقیف شده و همچنین جریمه نقدی به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان در دستور کار قرار دارد.

سرهنگ شاپور ندایی ،فرمانده پلیس راه اردبیل - خلخال روز شنبه در گفت و گو با ایرنا از اعمال قانون برخورد با مسافران غیربومی در جاده‌های منتهی به این شهرستان خبر می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =