۵۰ نفر با علائم کرونا در جنوب سیستان و بلوچستان بستری هستند

زاهدان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر گفت: هم‌اینک ۵٠ نفر مشکوک به ویروس کرونا در بیمارستان‌های جنوب این استان بستری هستند.

دکتر محمد مهران امینی فرد روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در جنوب سیستان و بلوچستان تا کنون بیش‌از سه هزار نفر با علائم تنگی نفس در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ویزیت شدند که از این تعداد ٢۵۵ نفری بستری شدند. 

وی بیان کرد: از ٢۵۵ بیمار بستری شده ٢٠۵ نفر بهبود و ترخیص شدند و ۵۰ نفر دیگر در بیمارستان‌های جنوب سیستان و بلوچستان بستری هستند. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با بیان اینکه تا کنون ۲ نفر بر اثر کرونا در حوزه این دانشگاه فوت کرده‌اند گفت: هم‌اینک آزمایش ۱۷ نفر به ویروس کرونا در جنوب سیستان و بلوچستان مثبت شده است. 

وی ضمن انتقاد از برخی از شهروندان که هنوز ویروس کرونا را جدی نگرفته‌اند از عموم مردم درخواست کرد که خطر کرونا را جدی گرفته و با پرهیز از خروج‌های غیرضرور از خانه، کمک کار کارکنان بهداشت و درمان باشند.

امینی فرد افزود: متاسفانه هنوز شاهد برپایی مراسم‌های عروسی و اجتماعات غیر ضروری در جنوب سیستان و بلوچستان هستیم که اگر مردم رعایت نکنند طبق قانون با آنها برخورد می‌شود. 

وی بیان کرد: علما همانطور که نمازهای جمعه را تعطیل کردند خوب است نمازهای جماعات را نیز در منزلشان اقامه کنند تا زنجیره انتقال ویروس قطع شود. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر بر رعایت بهداشت فردی و جلوگیری از تردد و پرهیز از تجمعات برای جلوگیری از مبتلا شدن به ویروس کرونا تاکید کرد.  

وی همچنین از مردم خواست برای حفظ سلامتی خود و خانواده‌شان با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir و ثبت اطلاعات خود، دانشگاه علوم پزشکی را در ارائه بهتر و زودتر خدمات، یاری کنند.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت شمار مبتلایان به کرونا در حوزه سه دانشگاه علوم پزشکی سیستان و بلوچستان به ۱۷۳ نفر افزایش یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =