بیش از ۲۶۳ هزار نفر در مبادی استان سمنان تب سنجی شدند

سمنان- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت: ۲۶۳ هزار و ۸۹۶ نفر از دهم اسفند ۹۸ تا هشتم فروردین ۹۹ در مبادی ورودی و خروجی این استان توسط امدادگران این جمعیت برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تب‌سنجی شدند.

مظفر محمدخانی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۲۶۹ نفر از افراد تب‌ سنجی شده در ۳۰ پایگاه غربالگری مستقر در  مبادی ورودی و خروجی استان سمنان مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا بودند که به مراکز بهداشتی ارجاع شدند.

وی تصریح کرد: ۲ پایگاه غربالگری در هر یک از شهرستان‌های سرخه و آرادان ، سه پایگاه تب‌سنجی در هر یک از شهرستان‌های سمنان، دامغان و میامی، چهار پایگاه تب‌سنجی در مهدیشهر ، ۶ پایگاه غربالگری در گرمسار و هفت پایگاه تب‌سنجی در شهرستان شاهرود مستقر است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان بیان کرد: ۷۶۶ داوطلب و نیروی انسانی این جمعیت در استان در ۲۲ پایگاه غربالگری و تب سنجی مشغول به خدمت رسانی به منظور پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا هستند.

محمدخانی، با اشاره به خدمات ارائه شده در پایگاه‌های غربالگری جمعیت هلال احمر استان سمنان، خاطرنشان کرد: خدمات داوطلبان این جمعیت شامل تب سنجی و توزیع بروشور آموزش پیشگیری از ویروس کرونا و آگاه‌سازی مردم برای مقابله با این بیماری است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان یادآور شد: داوطلبان این جمعیت تاکنون بیش از ۶۱ هزار و ۵۰۰ بروشور آموزشی در خصوص ویروس کرونا در پایگاه‌های غربالگری و تب‌سنجی این استان در بین مسافران توزیع شده کرده اند.

طبق آخرین آمار اعلامی از سوی وزارت بهداشت، استان سمنان در شاخص نسبت مبتلایان به کل جمعیت در رتبه اول کشور قرار دارد.

ضدعفونی کردن شهرهای استان سمنان و حتی تعدادی از روستاها توسط نیروهای شهرداری، سپاه و گروه های مردمی هم چنین کنترل ورود و خروج با شهرها با تب سنجی و غربالگری از برنامه های مهمی است که این روزها شهروندان شاهد اجرای آن در مبارزه با کرونا هستند.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین و سایر کشورها به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =