کرونا مشکل اهدای خون درهرمزگان را دوچندان کرده است

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل پایگاه انتقال خون هرمزگان گفت: هرساله با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروزی، حضور اهداکنندگان خون در استان کمتر می شد اما امسال ترس از کرونا این مشکل را دوچندان کرده است.

دکتر ایمان زارعی روز شنبه با اعلام این خبر افزود: هم اکنون نیاز مراکز درمانی و بیمارستان ها در هرمزگان روزانه بین ۲۰۰تا ۲۵۰کیسه خون و فرآورده های خونی است.
وی با اشاره به اینکه به همه گروه های خونی در هرمزگان نیاز داریم، بیان داشت: باتوجه به کاهش مراجعه به مراکز انتقال خون، خون مورد نیاز بیماران به سختی تامین می شود که از داوطلبان خون خواستاریم به یاری بیماران نیازمند بشتابند.
مدیرکل انتقال خون هرمزگان اظهارداشت: سوانح، حوادث و بیماری ها در هیچ شرایطی تعطیل پذیر نیستند و مراکز درمانی وبیمارستان ها به طور روزانه به خون وفرآورده های خونی نیازمند هستند و در این شرایط مراکز انتقال خون با کاهش ذخایر خون مواجه شده اند.
زارعی ادامه داد: در تمامی مراکز  انتقال خون هرمزگان دستورالعمل های خاص بهداشتی از قبل اجرا می شد و با بوجود آمدن خطر سرایت بیماری کرونا در کشور این اقدام سخت گیرانه تر و بشکل جدی تری با ضدعفونی کردن مراکز و تجهیزات انجام می‌شود. 
وی گفت: شهروندان مطمئن باشند که با اهدای خون هرگز به کرونا مبتلا نمی شوند و با خیال آسوده می توانند در این امر خداپسندانه مشارکت کنند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha