۸۱ محور متنهی به شهر کرمانشاه مسدود شدند

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: به منظور کنترل هرچه بیشتر ورودی‌ها و خروجی‌ها، روز گذشته ۲۳ محور اصلی و ۵۸ محور فرعی منتهی به شهر کرمانشاه را کاملا مسدود کرده‌ایم.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه روز شنبه در حاشیه نشست ویدئو کنفرانس تصویری دکتر روحانی رییس جمهوری با استانداران کشور در قالب ستاد ملی کرونا اظهارداشت: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از جمله طرح های مهم مصوب ستاد ملی کرونا است که از ساعت ۲۴ شب جمعه به اجرا گذاشته شد. هرچند برای برآورد میزان اثرگذاری این طرح هنوز زود است ولی اکثریت بالایی از مردم از اجرای آن استقبال کردند.
استاندار کرمانشاه عنوان کرد: این طرح دارای ضمانت های اجرایی مناسبی است که براساس آن متخلفین جریمه خواهند شد.
وی ادامه داد: براساس این طرح خودروهای افراد متخلف یک ماه توقیف و ۵۰۰ هزار تومان هم جریمه می‌شوند و مغازه‌های متخلف هم پلمب می‌گردد. بر همین اساس روز گذشته ده‌ها خودرو و واحد صنفی متخلف با جریمه‌های سنگین روبرو شده‌اند.
نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه عنوان کرد: همچنین به منظور کنترل هرچه بیشتر ورودی‌ها و خروجی‌ها، روز گذشته ۲۳ محور اصلی و ۵۸ محور فرعی منتهی به شهر کرمانشاه را کاملا مسدود کرده‌ایم.
بازوند در ادامه از ارایه محدودیت های جدی برای روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین خبر داد و گفت: تمامی تفرج‌گاه‌ها و بوستان های استان - چه در شهرها و چه در دامان طبیعت - همه بسته هستند و مردم در خانه‌ها بمانند.
وی همچنین خبر داد: ۲ نقاهتگاه ۵۰۰ نفری و ۱۵۰ نفری برای نگهداری کسانی که تست آن ها مثبت اعلام شده توسط سپاه و ارتش ایجاد شده است. افراد مبتلا اگر شرایط ماندن در خانه را ندارند حتما باید در این قرنطینه‌ها به سر ببرند و تا بهبود پیدا کنند.
بازوند در ادامه هشدار داد: کسانی که تست آن ها مثبت اعلام شده و عامدانه در جامعه تردد می کنند در واقع بمب های ویروسی متحرکی هستند که موجب مرگ صدها انسان می شوند.
استاندار کرمانشاه در ادامه عنوان کرد: خوشبختانه حدود ۸۰ درصد جامعه کرمانشاهی همکاری مناسبی برای کنترل این بحران دارند ولی ۲۰ درصد همچنان بی توجه به سلامت همنوعانشان هستند.
وی افزود: این افراد بدانند اگر عامدانه موجب انتقال ویروس به کسی شوند در مرگ احتمالی آن انسان دخیل هستند.
وی اظهار داشت: خواهش می کنیم مردم این ۱۵ روز را در خانه‌ها بمانند تا هرچه زودتر از این بحران گذر کنیم.
به گزارش ایرنا، براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تا کنون ۱۹۹ نفر در این استان به بیماری کرونا مبتلا شده اند که ۲۴ نفر از آنان جان خود را از دست دادند.
از ابتدای شناسایی ویروس کرونا تاکنون ۳۲ هزار و ۳۳۲ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که در مجموع ۲ هزارو ۳۷۸ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌ و ۱۱ هزار و ۱۳۳ مورد از ابتدا تاکنون بهبود یافته‌اند.
ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار و با گسترش به اکثر کشورها به یک بحران جهانی تبدیل شده است.