۷۸ هزار نفر در ورودی‌های کردستان غربالگری شدند

سنندج - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: از ابتدای طرح کنترل ورودی و خروجی‌های استان (بامداد جمعه هشتم تا ظهر شنبه نهم فروردین - ۳۶ ساعت) بیش از ۲۸ هزار خودرو کنترل و حدود ۷۸ هزار نفر مورد تب‌سنجی و غربالگری قرار گرفته‌اند.

محمدباقر محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مدت، ۳۶۰ مورد از افراد تب دار شناسایی و پس از بررسی‌های کارشناسان اورژانس، ۴۳ نفر به مراکز درمانی استان ارجاع داده شدند.

وی از افزایش پایگاه‌های غربالگری در استان به ۱۴ مورد خبر داد و اضافه کرد: اکنون در شهر سنندج سه پایگاه، سقز سه پایگاه و در دیگر شهرهای استان هم هر کدام یک پایگاه دایر شده و نسبت به انجام غربالگری سرنشینان خودروهای ورودی و خروجی اقدام می‌کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان به شبانه‌روزی شدن کار این پایگاه‌ها اشاره کرد و یادآور شد: پایگاه‌های غربالگری در تمام مبادی ورودی و خروجی شهرستان‌های استان مستقر هستند و ضمن همکاری با دانشگاه علوم پزشکی به کمک نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های امدادرسان، تردد خودروها را با جدیت و نظارت بیشتری کنترل می‌کنند.

وی از آمادگی ۸۰۰ نیروی داوطلب هلال احمر برای پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی در صورت ایجاد نقاهتگاه خبر داد و تاکید کرد: هر زمان نیاز باشد به سایر دستگاه‌ها به ویژه سپاه در زمینه ضدعفونی کردن معابر شهری نیز کمک خواهیم کرد.

براساس آمار اعلام شده تا روز جمعه هشتم فروردین ۷۷۱ نمونه آزمایش از افراد مشکوک به کرونا در کردستان گرفته شده که از این تعداد جواب ۳۴۸ مورد آزمایش مثبت و ۴۰۶ مورد هم منفی بوده و جواب آزمایش ۱۷ نفر نیز هنوز مشخص نشده است 

موارد مثبت ابتلای به کرونا در استان به تفکیک شهرستان ها شامل سقز ۱۲۲، بانه ۷۱، سنندج ۷۴، کامیاران ۱۱، قروه ۲۵، مریوان ۸، دیواندره ۱۳، بیجار ۱۸، دهگلان چهار و سروآباد ۲ نفر است.  

طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی کردستان تا ظهر شنبه نهم فروردین ۴۸ نفر بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند که ۱۸ نفر در سقز، ۸ نفر در قروه، ۵ نفر در سنندج، بانه ۸ نفر، مریوان ۲ نفر، کامیاران ۲، بیجار ۲ و دیواندره سه نفر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =