شرکتهای برق خراسان رضوی برقهای غیرضروری را خاموش کردند

مشهد- ایرنا- همزمان با ۹ فروردین ماه و سالروز رویداد جهانی "ساعت زمین" ساختمانهای اداری شرکتهای توزیع نیروی برق مشهد و خراسان رضوی برقهای غیرضروری خود را به مدت یک ساعت خاموش کردند.

ساعت زمین یک رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت است که خانواده‌ها و صاحبان کسب و کارها با خاموش کردن چراغ‌ها و سایر دستگاه‌های الکتریکی غیرضروری خود به مدت یک ساعت آن را یادآوری می‌کنند تا آگاهی درباره تغییرات آب و هوایی و نیاز به مصرف محتاطانه انرژی در جهان ابقا شود.

علیرضا کاشی سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق مشهد روز شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: به مناسبت رویداد جهانی "ساعت زمین" همه برقهای غیرضروری ۱۵ اداره اتفاقات عملیات و تابلوی سردر ادارات امور اجرایی این شرکت در مشهد از ساعت ۳۰ و ۲۰ تا  ۳۰ و ۲۱ دقیقه خاموش شد.

سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی نیز در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: همزمان با این رویداد جهانی ۳۰ ساختمان اداری این شرکت در استان به جز مشهد برقهای غیرضروری خود را در ساعت مزبور خاموش کردند.

سید مجید آزیز افزود: این خاموشی در راستای حفظ محیط زیست و مباحث مربوط به تغییر اقلیم انجام گرفته است.

به گزارش ایرنا، مدیریت برق در شهرستان مشهد و استان خراسان رضوی توسط دو شرکت مجزای توزیع نیروی برق انجام می‌گیرد به طوری که شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی همه استان به جز شهرستان مشهد را زیر پوشش دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha