دستگیری شایعه‌سازان فضای مجازی در آذربایجان‌شرقی

تبریز - ایرنا - رییس پلیس فتا آذربایجان‌شرقی گفت: ماموران پلیس فتای استان ۳۷ نفر از انتشاردهندگان شایعات در ارتباط با ویروس کرونا در فضای مجازی را شناسایی و دستگیر کردند.

سرهنگ محسن محمودی، روز شنبه در گفت‌ وگو با خبرنگاران با بیان اینکه تشویش اذهان عمومی جرم بوده و پیگرد قانونی دارد، افزود: این اقدامات در راستای تامین امنیت و افزایش احساس روانی در سطح جامعه و برای پیشگیری و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در دستور کار پلیس قرار دارد.

وی از شهروندان خواست: به هر مطلبی که در فضای مجازی منتشر می شود اعتماد نکرده بلکه اخبار را از منابع موثق و رسانه های رسمی پیگیری کنند و از انتشار مطالب غیررسمی در فضای مجازی خودداری کنند.

هرگونه تجمع از ۸ تا پایان ۲۰ فروردین ممنوع است

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی نیز گفت: برابر اعلام ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا از  هشتم تا پایان روز ۲۰ فروردین هرگونه تجمع ممنوع بوده و با توجه به شرایط و وضعیت جامعه امسال در روز طبیعت تمامی تفرجگاهها، بوستان ها و پارک های داخل شهرها و بیرون شهرها تعطیل هستند.

سرهنگ هاشم شعفی، با بیان اینکه از ورود گردشگران به این اماکن با توجه به هشدارهای پزشکی و بهداشتی جلوگیری خواهد شد، افزود: اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا، مستلزم مشارکت و همکاری هموطنان است و پلیس استان در اجرای این طرح با قاطعیت عمل خواهد کرد.

وی اظهار داشت: مهمترین اولویت پلیس استان در ماموریت نوروزی ۹۹ پیشگیری از جرایم به ویژه سرقت است که با تلاش و جدیت زیاد و با اجرای صحیح طرح های انتظامی در این زمینه توفیقات خوبی حاصل شده است.

سرهنگ شعفی،  از شهروندان خواست،  هشدارها و توصیه های مسئولان بهداشتی را جدی بگیرند و با در خانه ماندن خود و خانواده در روز طبیعت، سهم مهمی در قطع زنجیره انتقال کرونا داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =