دست یک نوجوان خیارجی بر اثر بی‌ احتیاطی قطع شد

قزوین – ایرنا - رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین گفت: دست یک نوجوان خیارجی از توابع شهرستان بویین زهرا بر اثر بی احتیاطی هنگام کار با تراکتور قطع شد.

سهیل سلطانی روز شنبه با اعلام این خبر افزود: این پسر ۱۴ ساله که مشغول کار با تراکتور بر روی زمین کشاورزی در روستای خیارج از توابع شهر دانسفهان بود، دستش در میل گردان تراکتور گیر کرد و قطع شد.
وی اضافه کرد: به محض درخواست کمک از مرکز ارتباطات ۱۱۵ استان، آمبولانس پایگاه دانسفهان به محل اعزام شد و همزمان درخواست اورژانس هوایی از طرف مرکز صادر شد.
سلطانی اظهار داشت: تکنسین‌های اورژانس با حضور در محل، درمان اولیه و بستن محل قطع شدگی را آغاز کردند و پس از رسیدن اورژانس هوایی، مصدوم تحویل بالگرد شد.
وی ادامه داد: مقرر بود بالگرد تا استان البرز مصدوم را انتقال دهد و طبق روال پیشین از آنجا هم اورژانس هوایی تهران مسؤولیت انتقال مصدوم تا بیمارستان پیوند اعضا را بر عهده گیرد.
این مسوول گفت: متاسفانه به دلیل نامساعد بودن شرایط جوّی، مجبور به اعزام بیمار به قزوین شدیم و مصدوم به صورت زمینی، توسط مرکز فوریت‌های پزشکی به تهران انتقال یافت.
سلطانی با اشاره به سرعت عمل بین اورژانس هوایی و زمینی در یاری رساندن به مصدوم، وضعیت حال عمومی بیمار را مطلوب اعلام کرد.
روستای خیارج از توابع شهرستان بویین زهرا در ۷۰ کیلومتری مرکز قزوین واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =