عرضه نانو پوششی برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا بر روی سطوح

تهران- ایرنا- نانوپوششی توسط یک شرکت خارجی تولید و به بازار عرضه شده‌است که دارای خواص ضدمیکروبی و ضد ویروس بوده و روی سطوحی نظیر دستگیره قرار می‌گیرد.

به گزارش روز شنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، شرکت نانوتاچ (NanoTouch) برای محافظت در برابر ویروس کرونا، محصولی ارائه می‌کند که روی دستگیره در، دکمه آسانسور و حتی پشت گوشی تلفن همراه قرار می‌گیرد تا عوامل بیماری‌زا را از بین ببرد. بنیان‌گذار این شرکت می‌گوید که این محصولات می‌توانند برای از بین بردن برخی ویروس‌ها از قبیل کروناویروس به کار رفته و موثر باشند.

دستگیره درها، تلفن همراه و روکش‌های صندلی از جمله مکان‌های متداولی هستند که باکتری و ویروس می‌توانند در آنجا حضور دائمی داشته باشند؛ بنابراین، از مکان‌های آلوده محسوب می‌شوند، اما nanoSeptic می‌تواند این شرایط را تغییر دهد.

مارک سیسون، بنیان‌گذار این شرکت می‌گوید: این فناوری می‌تواند روی سطوح مختلف قرار گیرد و به آن بچسبد، این فناوری قابلیت استفاده روی دستگیره‌ها را دارد، در این محصولات به جای مواد شیمیایی و سمی، از فناوری‌نانو که سبز و موثر بوده استفاده شده‌است. در این فناوری، نانوبلور به کار رفته است که با استفاده از پرتوهای نور مریی حاصل از نور خورشید یا فلورسانس یا حتی LED شارژ می‌شوند، زمانی که این نانوبلورها شارژ شدند می‌توانند واکنش اکسیداسیون قدرتمندی ایجاد کنند تا اجزای آلی از سطح زدوده شده و شکسته شوند. نانوبلورهای به کار رفته در این پوشش موجب اکسیداسیون عوامل بیماری‌زا می‌شوند.

این شرکت در حال حاضر در سنگاپور، کره‌جنوبی و چین مشتریانی دارد و فروش آن از دسامبر سال گذشته آغاز شده و تاکنون ادامه دارد. ویروس کرونا که از چین آغاز شده‌ در کشورهای مختلف گسترش پیدا کرده و موجب مرگ و میر بسیاری در سراسر جهان شده‌است. همین موضوع موجب افزایش تقاضا برای این شرکت شده به طوری که نانوتاچ به دنبال استخدام افراد جدیدی است تا بتواند به این نیاز رو به افزایش پاسخ دهد.

مسئولان این شرکت می‌گویند که این محصول باید هر سه ماه یک بار تعویض شود. با استفاده از این فناوری می‌توان شیوع ویروس کرونا را کنترل کرد؛ چرا که مانع از پخش ویروس از طریق سطوح آلوده می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =