محموله گوشت مرغ غیربهداشتی در مهاباد کشف و امحا شد

مهاباد- ایرنا- مسوول واحد بازرسی اتاق اصناف مهاباد گفت: ۲۳۳ کیلوگرم مرغ قطعه‌بندی شده غیربهداشتی در راستای اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا در این شهرستان کشف و در مکان مناسبی امحا شد.

یوسف شریف‌زاده روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در شرایط کنونی و برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا متصدیان واحدهای صنفی پروتئینی حق پاک‌کردن و قطعه‌بندی مرغ را ندارند و با مشاهده هرگونه اقدام در این خصوص با آنان برخورد خواهد شد.

وی بیان کرد: تمام گوشت مرغ‌های کشف شده در مراکز فروش این شهرستان بعد از وزن‌کشی در محل و با حضور متصدیان واحدهای صنفی امحا و متخلفان این واحدها نیز با تشکیل پرونده و طی مراحل قانونی به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

وی اظهار داشت: طبق مصوبه ستاد پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا در مهاباد، ورود مرغ کشتار روز از شهرهای دیگر ممنوع بوده و فقط مرغ تولیدی در این شهر اجازه توزیع خواهد داشت.

مسوول واحد بازرسی اتاق اصناف مهاباد با اعلام اینکه اقدامات سختگیرانه انجام شده در راستای حفظ سلامت مردم است، ادامه داد: برخی از واحدها بدون توجه به شرایط حساس در زمینه مقابله با ویروس کرونا، فعالیت خود را با وجود مصوبه ممنوعیت طبق روال قبلی ادامه دادند که بر این اساس، این بازرسی‌ها همچنان ادامه دارد و با صنف متخلف برخورد خواهد شد.

وی اضافه کرد: از ابتدای ابلاغ محدودیت‌های ستاد مبارزه با کرونا تاکنون بیش از ۶۰ واحد صنفی متخلف در سطح شهرستان توسط گشت‌های مشترک پلمب شده‌است که از این تعداد ۱۵ مورد آن طی ۴۸ ساعت اخیر بوده است.

وی تاکید کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده فعالیت خارج از قاعده ستاد مقابله با کرونا، مراتب را به شماره تلفن‌های ۱۲۴ و ۴۲۴۴۹۹۷۴ گزارش دهند.

طبق آخرین آمار تاکنون ۳۶ نفر در مهاباد به بیماری کرونا مبتلا شده و از این تعداد ۲۶ نفر نیز با بهبودی ترخیص شده‌اند.

 ۳۲ هزار و ۳۳۲ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۲ هزار و ۳۷۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین ۱۱ هزار و ۱۳۳ نفر در کشور بهبود یافته از بیماری کرونا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =