مدیرکل آموزش و پرورش اردبیل: شبکه اجتماعی دانش‌آموزی راه‌اندازی می‌شود

اردبیل - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از راه‌اندازی شبکه اجتماعی دانش‌آموزی با نماد "شاد" با هدف انسجام و نظم‌دهی به برنامه‌های آموزشی و تربیتی در روزهای آتی خبر داد.

احمد ناصری روز شنبه در جلسه ویدیوکنفرانس با روسا و مدیران آموزش و پرورش استان اردبیل اظهارداشت: شبکه اجتماعی دانش‌آموزی فرصت ارزشمندی برای استمرار یادگیری است و محیط یادگیری متنوعی را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد.

وی در زمینه بازگشایی و فعالیت عادی مدارس افزود: برنامه‌های مختلفی در این زمینه پیشنهاد شده اما مطابق با مصوبه ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، ۶ هفته بعد از بازگشایی مدارس فعالیت آموزشی و تربیتی ادامه خواهد داشت و ۲۰ روز بعد از آخرین آزمون نهایی، آزمون سراسری کنکور برگزار خواهد شد.

ناصری با اعلام احزار رتبه مطلوب ارزیابی استان در سامانه نظارت و ارزیابی وزارت، روند اجرای برنامه‌های آموزشی و تربیتی و پیگیری امور در ایام تعطیلی مدارس را از نکات مهم در کسب این جایگاه ذکر کرد.

وی همچنین از نقش خطیر و برجسته معلمان استان و مشارکت والدین در تحقق شعار "آموزش تعطیل نیست" و "آموزش را به خانه‌ها می‌بریم" قدردانی کرد.

او از امضای پروتکل بین پنج شبکه پیام‌رسان داخلی، وزارت آموزش و پرورش و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهت نظم‌دهی و انسجام به برنامه‌های آموزشی و تربیتی شبکه مجازی در راستای شعار "مدرسه (آموزش) را به خانه‌ها می‌بریم " با نظارت مدیران مدارس خبر داد.

ناصری در بخش دیگری از محقق شدن پرداخت‌های همکاران صفی و ستادی در ماه پایانی سال با تلاش مضاعف و پیگیری معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی خبر داد و افزود: سرانه عادی و جاری مدارس، سرانه بهداشتی مدارس، سرانه پانسیون مدارس شبانه‌روزی، هزینه ایاب و ذهاب و کارورزی و کارآموزی هنرستان‌ها از دیگر پرداخت‌های صورت گرفته در اسفندماه ۹۸ بود.

مهرماه سال گذشته ۲۵۰ هزار دانش‌آموز پایه‌های پیش‌دبستانی تا دبیرستان با حضور در حدود ۱۰ هزار کلاس درس آماده‌سازی شده در سه هزار و ۴۰۰ واحد آموزشی استان اردبیل سال تحصیلی جدید را شروع کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =