ترددهای بین استانی البرز روند کاهشی دارد

کرج - ایرنا - استاندار البرز گفت: با توجه به اطلاع رسانی گسترده و اتخاذ تدابیر لازم در مبادی البرز، ترددهای بین استانی هر روز نسبت به روز قبل روند کاهشی دارد و با رشد منفی مواجه است.

عزیزاله شهبازی روز شنبه در حاشیه نشست ستاد استانی مدیریت کرونا البرز افزود: همراهی و تعامل مردم با مصوبات ستاد کرونا قابل تقدیر است چراکه هر روز نسبت به روز قبل شاهد سیر نزولی تردد هستیم و به طور مثال در ۶ فروردین ماه نسبت به روز قبل ۲ درصد کاهش تردد بین استانی داشتیم که این امر در سایر استانی روند صعودی داشته است.

وی ادامه داد:  البرز برخلاف سایر استان های کشور در جدول ترددهای بین استانی با رشد منفی ۲ مواجه بود.

استاندار البرز اضافه کرد: بر این اساس طی بازدیدهای صورت گرفته از مبادی ورودی و خروجی شهرستان های البرز، تیم های مستقر با اشراف کامل و همپوشانی یکدیگر به اجرای طرح می پردازند.
شهبازی گفت: البرز شاهراه تردد ۱۴ استان کشور است و همواره رکورد دار تردد کشور به ویژه در ایام تعطیل محسوب می شود از سوی دیگر همه روزه حجم بزرگی از جمعیت بین تهران و البرز در حال تردد هستند.
وی افزود: با تمام این تفاصیل، به طور مثال در روز ۶ فروردین ماه امسال ۱۱۵ هزار و ۳۰۹ تردد ورودی و ۷۸ هزار و ۱۴۹ تردد خروجی در محورهای مواصلاتی استان ثبت شده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴۴ درصد کاهش داشته است.
وی گفت: همچنان با تمام قوا پای کار هستیم و مردم را در مقابله با کرونا تنها نمی گذاریم.

تاکنون تست کرونای یک هزارو۵۵۸ نفر در استان البرز مثبت شده که ۱۴۹ نفر از این افراد فوت کرده اند ضمن آنکه ۲۹ مرگ مشکوک نیز در این استان ثبت شده است.

اکنون ۴۵۰ بیمار مشکوک و قطعی کرونا در بیمارستان های البرز بستری هستند.

استان البرز در مسیر مسافران ۱۴ استان کشور قرار دارد.

ویروس کرونا که به طور رسمی کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به ۱۹۹ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =