آیین پاسداشت ساعت زمین امسال در منازل برگزار می‌شود

اراک - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: آیین پاسداشت ساعت زمین امسال به‌دلیل شیوع ویروس کرونا در این استان شامگاه شنبه در منازل برگزار می‌شود.

«محمد اله‌داد» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: هر سال همزمان با آخرین شنبه ماه مارس، میلیون‌ها نفر در سراسر کره زمین چراغ‌های منازل و همه وسایل الکترونیکی خود را در یک ساعت خاموش می‌کنند تا به زمین دست دوستی بدهند و پیام پاسداشت مام زمین را مخابره کنند.

وی بیان کرد: مردم استان هر سال در این راستا آیینی برگزار می‌کردند و امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا برق نمادهای شهری از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰ امشب (شنبه) به پاس احترام به زمین، خاموش می‌شوند و انتظار است مردم نیز در منازل خود با خاموش کردن چراغ‌ها با این آیین همراه شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی ادامه داد: مدیریت بهینه مصرف انواع انرژی از موضوعات مهم در شرایط کنونی زمین است و موفقیت در این مسئله همگرایی جمعی را می‌طلبد.

اله‌داد در بخش دیگری از سخنانش گفت: صنعت برق این استان در مواقع بحران همیشه در کنار مردم برای خدمت‌رسانی مستمر در تامین برق پایدار و مطمئن حضور دارد و در این ایام نیز همه تلاش خود را برای تامین برق مستمر به‌کار گرفته است.

وی بیان کرد: با شیوع ویروس کرونا ،اپراتورهای مرکز ۱۲۱توزیع برق استان مرکزی در منزل به تماس‌گیرندگان از طریق ( contact center) پاسخ می‌دهند و با کاهش حضور کارکنان در محل کار و ضرورت پاسخگویی و ارایه خدمت، امکان پاسخگویی در منزل ( Home Agent ) ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی اضافه کرد: در زمان‌های بحران که امکان مراجعه اپراتورها به مرکز پاسخگویی میسر نباشد، نیز می‌توان با این قابلیت تعداد اپراتورهای پاسخگو را افزایش داد.
اله‌داد اظهار داشت: ۳۰۰ نفر از کارکنان این شرکت به صورت مستمر در ۱۲ توزیع برق شهرستان پایداری و استمرار تامین برق مطمئن را برعهده دارند.
وی بیان کرد: شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی در راستای ارایه خدمات هر چه بهتر و سریعتر به مشترکان خود اقدام به ارایه خدمات به صورت غیرحضوری از طریق سایت شرکت www. mpedc. ir ، تلفن۱۲۱ ، سامانه پیامکی  پیک۱۰۰۰۱۰۰۰۱۲۱،پرداخت صورتحساب از طریق تماس با ۱۵۲۱ و اپلیکیشن همراه برق کرده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی ادامه داد: به‌منظور جلوگیری از مراجعات متقاضیان و مشترکان حتی در ایام تعطیل، پاسخگویی و ارایه خدمات غیرحضوری به مشترکان از ساعت ۸ صبح الی ۲۱ از طریق شماره ۱۲۱  انجام می شود.

اله‌داد گفت: در شرایط حساس کنونی با هدف پیشگیری از توسعه ویروس کرونا ،امکان ارتباط تماس تصویری مدیران ارشد شرکت با مردم ایجاد شده که روش ایجاد ارتباط تصویری با مدیرعامل با ارسال کلمه «تماس تصویری» به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۲۱  است که از طریق ارسال پیامک، زمان دقیق ایجاد ارتباط از طریق همین سامانه به تماس گیرندگان اطلاع رسانی می‌شود.

وی تصریح کرد: کارکنان این شرکت با تماس با مشترکان و ایجاد ارتباط تصویری چهره به چهره و مستقیم با مدیران ارشد درخواست های مشترکان را روزانه بررسی می‌کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی افزود: این شرکت با هدف همیاری کادر درمانی در پیشگیری شیوع ویروس کرونا و کمک به اقتصاد خانواده ها اقدام به تقسیط هزینه انشعاب برق و اضافه نشدن هزینه انشعاب برق برای متقاضیان خانگی کرده است.

اله‌داد گفت: امید می‌رود که مردم در این روزهایی که در منزل هستند علاوه بر توجه به توصیه‌های بهداشتی به مصرف بهینه برق نیر توجه کنند.

بیش از ۷۴۰ هزار مشترک برق در استان مرکزی وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =