دستور ترامپ برای بکارگیری سربازان بازنشسته در مقابله با کرونا

تهران- ایرنا- واشنگتن پست در گزارشی با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا نوشت: دونالد ترامپ طی حکمی به پنتاگون مجوز لازم برای استفاده از سربازان بازنشسته و کهنه سربازان برای مبارزه با کرونا را صادر کرد.

واشنگتن پست امروز(شنبه) در گزارشی افزود: مقامات ارشد آمریکایی گفته اند که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز جمعه با صدور حکمی، به پنتاگون اجازه داد سربازان بازنشسته و اعضای گارد ملی و ذخیره را برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا بکار گیرد.

«جاناتان راث هافمن» سخنگوی پنتاگون در این خصوص گفت: ترامپ حکمی اجرائی را امضا کرده است که به موجب آن وزیر دفاع اجازه دارد تا سربازان وظیفه فعال و ذخیره را برای مبارزه با گسترش کرونا در آمریکا بکار گیرد.  

هافمن افزود: این اعضا در واحدهای ستادی و افرادی با توانایی پزشکی بالا خواهند بود که تماس با آنها تأثیر منفی بر جوامع غیرنظامی نخواهد گذاشت.

در دستورالعمل اجرایی که توسط کاخ سفید منتشر شده، آمده است که هرکسی که فراخوانده شود، احتمالا تا ۲۴ ماه در وظیفه فعال باقی بماند.

پنتاگون پیش از این نیز دو کشتی بیمارستانی نیروی دریایی خود، «یو اس اس کامفورت» و «یو اس ان اس مرسی» را  به ترتیب به نیویورک و لس آنجلس و واحدهای بیمارستان ارتش را به مناطق دیگر اعزام کرده است.

در اوایل هفته جاری، ارتش برای برخی کهنه سربازانی که در زمینه های پزشکی مشغول به خدمت بودند، پیامی ارسال کرد که آیا علاقه‌مند به خدمت در مبارزه با ویروس کرونا هستند. مسئولان به ویژه  به افرادی که پیش از این در ۸ رده شغلی مشغول به خدمت بودند، اعلام نیاز کرده است؛ افسر مراقبت های ویژه، بیهوشی، متخصص بیهوشی، پرستار مراقبت های ویژه، پرستار متخصص، پرستار اورژانس، پزشک و متخصصان تنفس.

براساس آخرین آمار ارائه شده از سوی دانشگاه جان هاپکینز، آمریکا در شمار مبتلایان به ویروس کرونا از چین پیشی گرفته و اکنون ابتلای بیش از ۱۰۰ هزار نفر در این کشور تایید شده است ضمن آنکه بیش از ۱ هزار و ۶۰۰ نفر تاکنون در اثر بیماری کووید-۱۹ جان خود از دست داده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =