روستاهای طرمزد و راهزان شهرستان اراک ضدعفونی شد

اراک - ایرنا - مدیر روابط عمومی واحد تولیدی، معدنی املاح ایران گفت: ۲ روستای طرمزد و راهزان از توابع اراک در راستای مهار ویروس کرونا از سوی این واحد معدنی به طور کامل ضد عفونی و گندزدایی شد.

«مریم شانجانی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اجرای مسئولیت‌های اجتماعی همواره در دستور کار املاح معدنی ایران است و برای مهار این بیماری نیز خود را مسئول می‌داند و از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند.

وی بیان کرد: برای ضدعفونی و گندزدایی این روستاها، ۲۸ کیلوگرم پودر کلر به صورت چهار هزار لیتر محلول درآمد که یک هزار و ۵۰۰ لیتر آن در روستای راهزان و ۲ هزار و ۵۰۰ لیتر آن در روستای طرمزد مصرف شد.

مدیر روابط عمومی شرکت معدنی املاح ایران ادامه داد: در این عملیات که با همکاری اهالی روستاها انجام شد تمام معابر، کوچه‌ها، در و پنجره منازل، مساجد، نانوایی و سوپرمارکت‌ها ضدعفونی شد.

شرکت املاح معدنی ایران از سال ۱۳۶۳ تاسیس شده که واحد گرمسار این شرکت در سال ۷۳ و مرحله نخست واحد اراک آن در سال ۱۳۷۹ و مرحله دوم آن در سال ۱۳۸۴ به بهره برداری رسیده است.

تاکنون یک‌هزار و ۲۰ مبتلا به کووید ۱۹ در استان مرکزی بر اساس نتایج قطعی آزمایشگاهی شناسایی شده است که ۶۶۸ نفر از این افراد بهبودیافته و از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و شمار قربانیان این ویروس در این استان نیز به ۸۰ نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =