رشد ۲.۵ برابری سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد ارس

تبریز - ایرنا - معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ارس گفت: در سال گذشته میزان سرمایه گذاری در این منطقه نسبت به سال ۹۷ حدود ۲.۵ برابر رشد کرده است.

صفر شاسفند روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این میزان شامل ۵ هزار و ۸۵۴ میلیارد تومان سرمایه گذاری داخلی و ۲۰۸ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی بوده که در این منطقه انجام شده است.

وی اظهار داشـت: در طول سال گذشته ۵۵۶ مورد در ٥١ جلسه کمیسیون اقتصادی این منطقه مطرح شده که شامل ۲۲۱ طرح سرمایه گذاری و ۳۵۵ مورد درخواست تمدید، اجاره و  بررسی سایر تقاضاها بود.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ارس گفت: از بین ۲۲۱ طرح سرمایه گذاری بررسی شده ۱۶۲ طرح تصویب شده که شامل ۱۵۸ مورد سرمایه گذاری داخلی و ۴ مورد خارجی است.

شاسفند، با اشاره به اینکه این مقدار سرمایه گذاری در حوزه های صنعت، کشاورزی، گردشگری و خدماتی است، ادامه داد: میزان اشتغال پیش بینی شده بر اساس طرح های ارائه شده بیش از ۴ هزار و ۸۰۰ نفر است که با جذب این میزان سرمایه گذاری شاهد جهش تولید در منطقه آزاد ارس خواهیم شد.

به گزارش ایرنا، محدوده منطقه آزاد ارس ۷۱ هزار و ۸۴۸ هکتار شامل محدوده جلفا- هادیشهر- مرند به مساحت ۴۰ هزار و ۱۹۴ هکتار، محدوده سیه‌رود - ایری به مساحت ۳۳۲ هکتار، محدوده نوردوز به مساحت ۵۶۷ هکتار، محدوده خداآفرین به مساحت ۵۶۸۰ هکتار و محدوده قلی‌بگلو به مساحت ۲۵ هزار و ۷۵ هکتار است.

این منطقه در ۱۳۷ کیلومتری شهر تبریز در مجاورت ۲ کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان قرار گرفته و علاوه بر ظرفیت های صنعتی دارای استعدادهای مناسبی در زمینه کشاورزی و گردشگری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =